« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Köyceğiz'de rafting sezonu başlıyor

Türkiye'nin en güzel rafting rotalarından birine sahip olan Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, sezon için hazırlıklar başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bölgenin doğal güzellikleri arasında bulunan Dalaman Çayı üzerindeki rafting parkuru, yaklaşık 3 saat sürüyor.

Parkur, dev kayalar etrafından akan bembeyaz köpüklü suları, düşüşleri, dalgaları ve doğal güzellikleri ile adrenalin seven yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Akdeniz ve Ege'de yer alan turistik yörelere yakınlığı ile dikkati çeken Dalaman Çayı'nda yıl boyu rafting yapılabiliyor.

Köyceğiz Kaymakamı Yücel Gemici, tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu Köyceğiz'in turizm çeşitliliğine sahip olduğunu ifade ederek, “Rafting sporu da bunlardan biri. Doğa sporlarına tutkusu olan yerli ve yabancı misafirlerimizi buraya davet ediyoruz” diye konuştu.

Rafting rehberliği yapan Fetih Keskin de,  Nisan ayında başlayan turizm sezonunun Ekim ayına kadar devam ettiğini söyledi. Şu anda rafting yapılan parkurları incelediklerini belirten Keskin, “Rafting botu, yelek, kask gibi malzemelerimizin bakımlarını yapıyoruz ve sezona hazırlanıyoruz” dedi.

Dalaman rafting parkurunun bu spora çok elverişli olduğunu ifade eden Keskin, şöyle konuştu:
“Rafting sezonunda günde yaklaşık 500-600 kişi bu heyecanı yaşamaya geliyor. Raftinge özellikle Rus ve İngiliz turistler ilgi gösteriyor. Bu sporu 12 yaşından 65 yaşına kadar bay bayan, sağlığı elverişli herkes yapabilir. Bizim için önce can güvenliği, sonra eğlence. Bu düşünceyle botlarda turistlerin yanı sıra bir kişi de rehber olarak görev yapıyor. Herkesi bu sporu yapmak, bu heyecanı yaşamak için bekliyoruz.

Bunları da Beğenebilirsiniz