Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köyceğiz Üniversiteler Plaj Hentbolu Turnuvası'nda hakem skandalı

  Yılmaz COŞKUN / İZMİR,14(DHA)
  14 Temmuz 2007 - 14:35Son Güncelleme : 14 Temmuz 2007 - 14:35

  Çeşitli illerden 27 üniversite takımının mücadele ettiği turnuvaya KKTC Bayan Milli Takımı ile Köyceğiz'den 3 ekibin katılmasına tepki gösteren Hentbol Federasyonu, hakemleri geri çekince organizasyonun aksamaması için tatile gelen hakemler maç yönetti.

  ÜNİVERSİTELER Spor Federasyonu ve Köyceğiz Belediyesi'nin işbirliği ile düzenlenen 10'uncu Köyceğiz Üniversiteler Plaj Hentbolu Turnuvası'na hakem skandalı damgasını vurdu.
  İstanbul'dan Erzincan'a, Diyarbakır'dan Muğla'ya kadar Türkiye'nin çeşitli illerinden 27 üniversite takımı ile yaklaşık 250 sporcunun mücadele ettiği turnuvaya KKTC Bayan Hentbol Milli Takımı ile Köyceğiz'den 3 ekibin katılmasına tepki gösteren Hentbol Federasyonu, hakemleri geri çekti.


  SEVİM'E BAY-PASS ENGELİ

  Görevli 8 hakemin çekilmesi, toplam 118 karşılaşmanın yapılacağı turnuvaya ağır bir darbe vururken organizasyonun aksamaması için seyirci olarak Köyceğiz'de bulunan bazı hakemler, ceza almaları pahasına sahaya çıkıp maç yönettiler.
  Eski IHF kokartlı hakemlerden Rıfat Pala ve Ziya Davasıgil ile eski milli sporcu Korhan Özgül de turnuvada düdük çalarken eski federasyon başkanı Prof.Dr. Yaşar Sevim'in maç yönetme isteği, geçen yıl by-pass ameliyatı geçirdiği için geri çevrildi.

  TASNİF DIŞI KATILDILAR

  Tertip komitesi yetkilileri, olayın temelinde federasyon başkanlığı seçiminin yattığını iddia ederek, “Federasyon Başkanı Tarık Cengiz, son seçimde kendisini desteklemediğimiz için bize tavır aldı. Uzun süredir bu turnuvayı yaptırmayacağını söylüyordu. Üniversite dışından katılım olması bahane. 10 yıldır turnuvaya ev sahipliği yapan Köyceğiz'den temsilci bulunması son derece doğal. Zaten bu ekipler, tasnif dışı yarışacaktı” dediler.


  CENGİZ:“RAPOR GELMEDİ”

  Hentbol Federasyonu Başkanı Tarık Cengiz, turnuvada görevli hakemlerin organizasyondan çekilmesi konusunda, “Olayla ilgili raporlar bana ulaşmadı. Raporları gördükten sonra bir değerlendirme yapabilirim“ dedi.
  Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Önder ise Avrupa Hentbol Şampiyonası için İtalya'da olduğunu belirterek konu hakkında bilgisinin bulunmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı