MUĞLA HABERLERİ

Köyceğiz Devlet Hastanesine Yoğun Bakım Ünitesi Kazandırılıyor

IHA
05.08.2015 - 15:21Son Güncelleme :

KÖYCEĞİZ'E YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

IHA

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde D grubu statüsünde olan devlet hastanesinin C grubu büyük hastane statüsüne yükselmesi için ilk adım atıldı.
Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde “1. Seviye 4 (Dört) Yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi Açılması” Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.
Türkiye’de Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri Kitapçığı”nda tüm hastanelerdeki yoğun bakım hizmetlerinin planlaması yapılmış, ancak mevcut hali ile 30 yataklı D Grubu hastane statüsünde hizmet veren Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesi açılması planlanmamıştı.
Ancak, C Grubu Hastane statüsüne geçişin ilk aşaması olan yoğun bakım ünitesinin açılması için Sağlık Bakanlığı nezdinde devreye giren AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in desteği ile onay çıktı.
AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer; yoğun bakım ünitesinin açılmasını onaylayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Bakanlık yetkililerine ve büyük çaba harcayan Köyceğiz Hastanesi yönetimine teşekkür ederek, sağlık yatırımlarına devam edeceklerini ve sağlık alanında hemşerilerimize en iyi şartlarda hizmet verilmesi çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirtti.
Özyer; ‘’Yoğun bakım ünitesi açılmasının onayı ile birlikte; yoğun bakım ünitesine hasta kabulü başlayacak, hastanemiz hem hizmet, hem personel, hem de ekonomik, açından daha da güçlenecektir. En kısa süre içerisinde de D Grubu küçük hastane statüsünden, büyük hastane statüsü olan C Grubuna yükseltilmesi için müracaatımız yapılarak, konun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Muğla’ya yatırım ve hizmetler kesintisiz olarak sürdürülecek’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Köyceğiz Devlet Hastanesine Yoğun Bakım Ünitesi Kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köyceğiz Devlet Hastanesine Yoğun Bakım Ünitesi Kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı