MUĞLA HABERLERİ

Köyceğiz’de İlköğretim Haftası Kutlandı

IHA
28 Eylül 2015 - 16:29Son Güncelleme : 28 Eylül 2015 - 16:30

KÖYCEĞİZ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

IHA

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama töreni Köyceğiz Atatürk Ortaokulu Bahçesinde yapıldı.
Törene, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Garnizon Komutan Vekili J. Binbaşı Evren Kaptan, Emniyet Müdürü Burhan Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı ve Talim Terbiye Kurulu Eski Başkanı Merdan Tufan, Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, Şube Müdürleri Gönül Fırat ve Ali Toprak, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.
Okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine 4. Sınıf Öğrencilerinin “Okula Hoş Geldiniz Karanfili” vermesinin ardından, Köyceğiz Atatürk İlkokulu halk oyunları ekibi bir gösteri yaptı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ yaptığı konuşma eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitimin niteliğini arttırmak için çaba sarf edildiğini ifade etti.
Milli Eğitim Müdürü Karabağ; ‘’Günümüz dünyasında ülkeler; bilgi ve teknoloji toplumu olma ve birbirlerine üstünlük sağlama yolunda çok hızlı bir yarış ve değişim yaşamaktadırlar. Kalkınmış ve modern ülkeler, eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadırlar. Bütün bunlara paralel olarak Bakanlığımız da; çağdaşlık, akılcılık ve bilimsellik anlayışı doğrultusunda eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitimin niteliğini arttırmak için çaba sarf etmektedir. Buradaki amaç; bireylere bilgi aktarmak, bilgi yüklemek yerine, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi çok iyi kullanabilen, dinamik, özgüveni gelişmiş, soran sorgulayan, kendini ifade edebilen, sağlıklı bir nesil yetiştirmektir’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Köyceğiz’de İlköğretim Haftası Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köyceğiz’de İlköğretim Haftası Kutlandı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   13:21
  • İkindi
   17:05
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı