MUĞLA HABERLERİ

Köyceğiz’de Gerçeği Aratmayan Tatbikat

IHA
10.09.2015 - 16:07Son Güncelleme :

KÖYCEĞİZ'DE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

IHA

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde afet ve olağan dışı durumlara karşı hazırlık amacıyla gerçekleştirilen tatbikatta hazırlanan senaryolar gerçeğini aratmadı.
Köyceğiz Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen tatbikata İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Jandarma komutanlığı birimleri katıldı. Tatbikatta, 4 112 Ambulansı, 3 UMKE aracı, 2 Jandarma aracı ve 3 itfaiye aracı ile 115 personel görev aldı.
Gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği; Hastanede çıkan yangın sebebi ile tüm hastanenin total (tüm hastanenin güvenli bölgeye taşınması) tahliyesine karar verildi. Yapılan total tahliye neticesinde hastaneden 4 kırmızı kod, 10 sarı kod ve 50 yeşil kod ile hasta tahliyesi gerçekleştirildi.
Muğla Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, gerçekleştirdikleri bu tür tatbikatlar ile hastane personelini afet ve olağan dışı durumlara karşı hazırlamayı amaçladıklarını ifade etti. Himoğlu; ‘Yaşayacağımız olası afetlere karşı hastanelerimizde yapmayı planladığımız tatbikatlardan bir tanesini de Köyceğiz’de gerçekleştirmiş olduk. Katılan tüm arkadaşlar görevlerini başarı ile gerçekleştirdiler. Çok güzel bir tatbikat oldu. Yurdumuzu biliyorsunuz afetler bölgesi, maalesef bin bir türlü afet her an başımıza gelebiliyor. Daha önce Gölcükte yaşadığımız büyük bir deprem var. O zaman organize olup depreme müdahale etmesi maalesef birkaç günümüzü almıştı. Bu tip felaketlerde en kısa sürede organize olup yaralılara müdahale edebilmek için yaptığımız bir tatbikattı, bütün hastanelerimizde bu tarz hazırlık tatbikatlarımız peyderpey devam edecek’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Köyceğiz’de Gerçeği Aratmayan Tatbikat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köyceğiz’de Gerçeği Aratmayan Tatbikat haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı