MUĞLA HABERLERİ

Köyceğiz’de Etkili Yağış Sonrası Zarar Tespit Çalışması

IHA
28.10.2015 - 13:18Son Güncelleme :

KÖYCEĞİZ KAYMAKAMI HASAR TESPİTİ YAPTI

IHA

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine metrekareye 181 kg yağmur düşmesinin ardından Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale selden zarar gören köy ve mahallelerdeki vatandaşları yerinde ziyaret ederek köy halkının sorunları dinledi.
Köyceğiz kaymakamı Demirkale; ‘’Daha önceden yapılan uyarılar ve daha önceki yıllarda yaşanan tecrübe ile daha çok yağmur yağmasına rağmen çalışmalarımız yerinde ve ve kamu kuruluşlarının organize ve koordineli çalışması sonucu sağlıklı olmuş, zararı en az alt seviyelere indirilmiştir. Yağışlar esnasında etkili lodosun da olması nedeniyle birçok yerde su baskınları ve dere yataklarının taşmaları yaşanmış ancak hazırlıklı olmamız, yaşanabilecek olumsuzlukları önlemiştir. Bugünde çevre köye ve mahallelerimizde yerinde incelemeler yaparak zarar gören vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Onlarla birlikte zemin kontrolleri yaptık" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Köyceğiz’de Etkili Yağış Sonrası Zarar Tespit Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köyceğiz’de Etkili Yağış Sonrası Zarar Tespit Çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı