Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Köy okulunda ‘veli eğitimi’

  AA
  07 Haziran 2013 - 15:32Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 15:32

  Van’da bir köy okulunda 400 veliye öğrencilerin daha iyi şartlarda ders çalışmasını sağlamak amacıyla eğitim veriliyor.

  Van merkeze bağlı Bardakçı Köyü İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan proje ile, haftanın belirli günlerinde velilere eğitim veriliyor . Çocukların daha iyi anlaşılabilmesi ve tehlikelerden korunması amacıyla "Veli Eğitimi" adıyla başlatılan çalışmaya 400 kişi katılıyor. Haftanın belirli günleri eğitim veren öğretmenler,  öğrencilerin ruhsal yapıları, ihtiyaçları ve ev ortamındaki yerleri konularında velileri bilgilendiriyor.
  Okulun rehberlik öğretmeni Fatma Ersay, velilerle köprü oluşturmak için başlattıkları projenin kısa süre köyde yankı bulduğunu belirtti.
  Öğrencilerin okul saatleri dışında tehlikelerden uzak durması ve ders çalışmaları için gereken ev ortamının sağlanması için çalışmanın başlatıldığını söyleyen Ersay, ev ziyaretleri yaptıklarını anlattı. Ersay, "Hafta içi her gün onar kişilik veli grupları oluşturduk ve eğitim vermeye başladık. Projedeki amacımız, okula gelen öğrencilerin başarılı olabilmesi için önemli olan ev ve aile ortamının sağlanabilmesiydi. Proje, velileri okul ortamına ısındırmak ve anne ile öğrenci arasındaki iletişimi sağlayabilmekte de etkili oldu" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı