MUŞ HABERLERİ

Köy Muhtarlarından Vali Yavuz’a Ziyaret

IHA
08.10.2015 - 16:40Son Güncelleme : 08.10.2015 - 16:41

MUŞ'TA KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI VALİ SEDDAR YAVUZ'U ZİYARET ETTİ

IHA

Muş’taki köy ve mahalle muhtarları, Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.
Valilik toplantı salonunda yapılan ziyaret programına İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Muhtarlar ile tek tek ilgilenen Vali Yavuz, “Sizler demokrasinin mihenk taşısınız. Köy ve mahalle tüzel kişiliğinde yönetimin başı olarak sizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Valilik olarak vatandaş odaklı ve hizmetkâr devlet anlayışı ile hizmet etmeye gayret ediyoruz. Tüm muhtarlarımızla gruplar halinde görüşerek özelde köyümüzün, mahallemizin, genelde de ilimizin yaşam kalitesini yükseltmek maksadıyla işbirliği içinde sorunları ve çözüm yollarını tespit etmek üzere bir araya geleceğiz” dedi.
Muhtarlara okul ve öğretmenlere gerekli ilginin gösterilmesi ve çocukların en iyi şekilde eğitim alması için daha duyarlı olmaları uyarısında bulunan Vali Yavuz, “Değerli arkadaşlarım, bildiğiniz üzere eğitim öğretim yılı başladı ve çeşitli illerden köylerinize, mahallelerinize, beldelerinize yeni atanan öğretmen arkadaşlar geldi. Bu arkadaşlarımıza her konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Çünkü bu öğretmenlerimizin çoğu, genç yaşta evlerinden kilometrelerce uzakta, sizlere ve sizlerin çocuklarına hizmet etmek üzere şehrimizde bulunmaktadırlar. Sizlerden ricam onlara sahip çıkın, koruyup kollayın. Ayrıca okullarımızın korunması siz değerli muhtarlarımızın görevleri ve sorumlulukları arasındadır. Biz cami ve okulu ayırmadık. Çünkü cami ve okul birbirini tamamlayan unsurlardır. Bizler için ikisi de kutsaldır. Camilerimiz ve okullarımız cehaletin kol gezemeyeceği, barınamayacağı yerler olmalıdır. Bizler de cehaletin karşısındayız. Bu mekânları korumak kollamak hepimizin görevidir. Biz bu binaların başına nöbetçi dikemeyiz, kapılarına kilit vuramayız, onlar hepimizin mekânlarıdır. Tekrar söylüyorum; okulumuza, camilerimize, öğretmenlerimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.
Her zaman muhtarların yanında olduklarını vurgulayan Vali Yavuz, “Bizler, vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak için her türlü mücadeleyi devam ettireceğiz. Devletin temsilcisi siz değerli muhtarlarımız, bulunduğunuz bölgelerde Türkiye Cumhuriyeti’nin temsilcilerisiniz. Hepinize başarılar diliyorum. Her zaman sizlerin yanındayız ve sorunlarınızın çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Köy Muhtarlarından Vali Yavuz’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köy Muhtarlarından Vali Yavuz’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı