GeriSpor Kovulmadan gitmem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kovulmadan gitmem

Kovulmadan gitmem
refid:3850982 ilişkili resim dosyası

"Hiçbir zaman ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı. 2 artı 1 yıl opsiyonlu sözleşmem var ve bunun tamamını kullanmayı düşünüyorum."

G.SARAY Teknik Direktörü Eric Gerets, mali problemler ve Konyaspor maçı sonrası uçakta yaşanan olaylar nedeniyle sezon sonunda takımdan ayrılmayı düşündüğü yönündeki haberleri yalanladı. Dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde, futbolcusu Necati Ateş ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Gerets, "Böyle bir şey yok. Tamamen yalan haber. 2 artı 1 yıl opsiyonlu sözleşmem var ve tamamını kullanmayı düşünüyorum. Hiçbir zaman da ayrılmak gibi bir düşüncem olmadı. Kovulmadığım sürece ayrılma düşüncem yok" dedi.

Herkes işini yapıyor

Gerek kendisinin gerekse futbolcularının son dönemde yaşanan sorunlarla baş etmeyi çok çabuk başardığını vurgulayan Belçikalı çalıştırıcı, "Hepimiz profesyonelce işimize bakıyoruz. Bu da takım olarak aramızdaki bağın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Problemler bize sorun değil, daha çok beraberlik getirdi ve bizi güçlendirdi. Çözümleri de bu şekilde daha rahat buluyoruz" diye konuştu.

Konyaspor deplasmanına giderken çok sayıda eksik oyuncularının bulunduğunu anlatan Gerets, sözlerini şöyle sürdürdü:

Keşke ertelenmeseydi

"Afrika Uluslar Kupası’na giden ya da sakat veya cezalı olan birçok futbolcumuzdan yoksun olmamıza rağmen galip gelmek hepimizi çok mutlu etti. Takımın genel performansı yüksekti. Bunun yanı sıra genç futbolcularımız Ferhat ve Aydın da mükemmel işler yaptılar. Bu gençlerin performansı, ufkumuzun açık olduğunun ispatıdır. Takımın havasının bu kadar iyi olduğu bir dönemde maçların ertelenmesi beni çok üzdü. Erteleme bizim için iyi olmadı."

Eric Gerets,
Afrika Kupası’na giden Song’un yerine oynayan Yalçın’ın sakatlanarak sezonu kapatmasının kendilerini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

Stumpf’u oynatırım!

"Tabii ki sakatlıklar ve cezalılardan dolayı değişikliklere gitmemiz gerekiyor. Stoper mevkiinde Orhan’ı oynatacağız. Tabii ki yeni bir sakatlık olmaması lazım, yoksa artık o mevkiye Reinhard Stumpf hocayı ısındırmamız gerekecek!"


Gerets, Konyaspor maçı dönüşünde uçakta yaşanan istenmeyen olaylarla ilgili olarak, "Böyle bir olayı daha önce hiçbir yerde yaşamadım. Ama burasının Türkiye olduğunu daha önce yaşadığım değişik olaylardan görmüştüm. Bunları daha önce çalıştığım Almanya ve Belçika’da yaşamam zaten söz konusu değil. Türkiye o kadar güzel şeylerle dolu ki, böyle küçük bir olayı değer olarak almam söz konusu olmaz" ifadelerini kullandı.

SORUNLAR BİZİ YILDIRMADI, GÜÇLENDİRDİ

Eric Gerets, dün yardımcısı Erdal Keser ve futbolcusu Necati Ateş ile birlikte medyanın karşısına geçerek, soruları yanıtladı. G.Saray Teknik Direktörü, Konyaspor maçında rakip oyuncunun ceza sahası içinde topa elle müdahalesini hakemin görmemesiyle ilgili bir soru üzerine, "Hakemin görüş pozisonu müsait değildi ve pozisyonu değerlendiremedi. Bu hataların hep bizim başımıza gelmesine biz de şaşırıyoruz ama bunun için bizim de net bir yanıtımız yok" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle