Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kovalainen kendinden emin

Heikki Kovalainen, Formula 1'de kendi adına parlak bir gelecek gördüğünü belirterek, Caterham'ın gelişim gösterip göstermeyeceğini görmeyi beklediğini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Fin pilot, gelecek yıl için diğer opsiyonları değerlendirmeden önce, takımın performansını iyileştirmesini beklemek istiyor.

turkiyef1.com'un haberine göre; Sergilediği hızın diğer takımlar için kendisini dikkate alınacak bir seçenek haline getirmesine rağmen Kovalainen, hangi kararı verirse versin sonuçta rekabetçi bir araçta olacağını bildiği için beklemekten mutlu olduğunu dile getirdi.

"Gelecek benim için iyi olacak" diyen Fin pilot, "Padokta kendimi çok rahat hissediyorum. Birçok insanın, iyi bir performans gösterdiğimin farkında olduğunu biliyorum. McLaren'li yıllarda kısmen kaybettiğim güveni yeniden kazandım" açıklamasında bulundu.

Gerek fiziksel, gerek zihinsel açıdan şu an harika bir pozisyonda olduğunu söyleyen Kovalainen, "Gelecek yıl nerede olursam olayım, gelecek iyi olacak" diye konuştu.

2013 için çekici opsiyonların bulunmasına rağmen, Caterham'ın kendini geliştirmesi durumunda takımdan ayrılmak için bir neden bulunmayacağını belirten Kovalainen "Henüz kimseyle ciddi manada bir görüşme içinde değilim. Zaten bu konu için henüz erken. Bekleyip, Caterham'ın nereye gittiğini görmemiz lazım. Takımla henüz konuşmadım, onlar da benim konuşmadı. Dolayısıyla henüz erken" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz