« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kovalainen: Caterham bir tercih meselesiydi

Heikki Kovalainen, 2009'da McLaren ile yollarını ayırmasının ardından özellikle küçük bir takımda yarışmayı tercih ettiğini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, bir internet sitesine demeç veren Fin pilot, "Başka seçeneklerim vardı, ancak büyük veya orta gruptaki takımlar benim için alternatif değildi" dedi.

Kovalainen, "(Bu takımalarda) çok büyük bir fırsat görmediğim için yeni bir takımla devam etmeyi tercih ettim" diye konuştu.

Fin pilot, "Caterham'a imza atmak riskli bir hareketti, fakat orta grupta bir takımı tercih etmiş olsaydım, çok daha iyi durumda olacağımı sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

"Alışkanlıklarımı, çalışmalarımı, birçok şeyi değiştirerek, sıfırdan yeni bir başlangıç yapmayı tercih ettim" diyen Kovalainen, "Bence yeni bir takımla başlamış olmam, beni daha iyi bir insan, daha iyi bir pilot haline getirdi. Belki Felipe'nin durumu benimkinden farklıdır. Benim düşüncelerimin ona uygun olup olmadığını bilmiyorum tabi" dedi.

Gelecek sezona ilişkin olarak Caterham patronu Tony Fernandes ile henüz görüşmediğini belirten Fin pilot, "Bir noktada oturup konuşacağız. Şahsen ben yeniden podyum mücadelesine dönmek istiyorum fakat gelecek nasıl şekillenir bilemiyorum. Bu konuda şu an konuşacak çok şey yok" değerlendirmesinde bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler