« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kötü oynadık ama...

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit'in antrenörü Orhun Ene, Aliağa Petkim karşısında kötü oynamalarına karşın maçı 96-91 kazanmayı bildiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ene, Aliağa Petkim maçında özellikle savunmada standartların çok üstünde hata yaparak rakibe fazla sayı şansı tanıdıklarını, hücumda ise lig standartlarını yakaladıklarını belirtti.

Kendi sahalarında 91 sayı yemelerinin savunmadaki zafiyetlerini gözler önüne serdiğini ifade eden Ene, “Maçın kırılma noktalarında gerektiği gibi sert savunma yapabilseydik, maçı daha önce koparabilirdik. Rakibimizden 13 üçlük yememiz ve pota altındaki etkisizliğimiz bizim adımıza önemli yanlışlarımızdı. Aliağa Petkim karşısında kötü oynadık ama kazandık” diye konuştu.

Ene, Basketbol Milli Takımı'nın başına getirileceği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine, “Şu ana dek bu konuda bana resmen iletilen bir teklif yok. Ancak biz, Milli Takım'da zaten iyi bir ekip olarak görev yapıyoruz. Milli Takım Baş Antrenörlüğü ile ilgili bir teklif gelirse, bunu elbette değerlendiririm” görüşünü bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler