Ege Haberleri

EGE

  Kötü kokulara çevrecI önlem

  Hürriyet Haber
  19.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 18.08.2009 - 20:36

  Patenti Alman Sanytura Gmbh şirketine ait olan yüzde yüz organik koku gidericilerin Türkiye ve Asya distribütörlüğünü üstlenen EGİAD Başkanı Cemal Elmasoğlu, Kemalpaşa tesislerinde işleyerek piyasaya sunacak.

  ELMAS Grup Lojistik’in, Gündüz Trafo ile oluşturduğu ortak girişim grubunun kurduğu Neg Endüstriyel Ltd. Şti., patenti Alman Sanytura Gmbh şirketine ait olan yüzde 100 organik ve çevreci koku yok edicilerinin Türkiye ve Asya distribütörlüğünü üstlendi. NEG Endüstriyel Kurucu ortaklarından Cemal Elmasoğlu, hava ve suyla birleşince faaliyete geçen mikroorganizmaların şartlandırılması sonucu elde edilen koku yok edicilerinin özel formülü sayesinde, sigara, balık, tuvalet ve her türlü atık kokusunu tamamen giderebildiğini belirtti.
  Sigara kokusunu yok ediyor
  Elmasoğlu, koku yok edicilerinin tekne ve yatçılık sektöründe, toplu taşıma araçları, otel, hastane, askeriye, çöp ve atık depolama tesisleri, catering, mutfak, okul, restoran gibi çok sayıda sektör ve mekanda güvenle kullanılabildiğini, Türkiye’de ilk kez satışa sunulan bu ürünlerle kapalı ortamlardaki sigara kokusunu da tamamen yok edebildiklerini söyledi.

  ASYA’YA UZANACAK

  Hava ve suyla birleşince faaliyete geçen mikroorganizmaların şartlandırılması sonucu elde edilen koku yok edicilerinin 150 cc, 1 lt, 5 lt, 10 lt’lik ambalajlarda hem evde, hem de endüstriyel pazarda kullanıldığını dile getiren Elmasoğlu, “Yıl sonuna kadar tüm Türkiye’ye yayılan bölge bayilikleri ve onlara bağlı alt bayilikler oluşturacağız. 2010 başından itibaren de Asya kıtasına uzanacağız” diye konuştu.

  Büyük bir pazar

  Neg Endüstriyel’in ortaklarından Deniz Gündüz, Türkiye’de koku örtücü ürünlerin 100 milyon dolarlık bir pazar payı bulunduğunu kaydederek, “Ancak Alman Sany markalı ürünler, Türkiye’de bir ilk konumunda ve mevcut ürünlerden farklı olarak ortamdaki kokuyu tamamen yok ediyor” dedi. Gündüz, “Koku ve rutubet giderme, yağ çözme gibi özellikleri olan Sany’nin, Sany Ex, Sany Duo, Sany Mix, Sany Airfresh, Sanyro ve Sany Smell çeşitleri var. Alkol, asit ve toksik madde içermeyen Sany, her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesiyle kullanıcıların tüm ihtiyaçları düşünülerek üretiliyor” dedi.

  Deniz Gündüz ile Cemal Elmasoğlu organik ürün hakkında bilgi verdi. Elmasoğlu, Almanya’dan özel konsantre formülle gelecek çevreci koku yok edicilerinin Almanya dışında ilk kez Türkiye’de Neg Endüstriyel’in Kemalpaşa’daki tesislerinde işlenerek piyasaya sunulacağını sözlerine ekledi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı