Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kötü gün dostu için geldim

Galatasaray’ın yeni transferi, “Fatih Terim, sakatlandığımda bile beni arayıp, ilgilendi. Bunun için, buraya gelip kendisiyle birlikte savaşmak istedim” dedi.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

VE ‘The Rock’ İstanbul’da... G.Saray’ın Lille’den 6.3 milyon Euro bonservis ve yıllık 2.2 milyon Euro ücret ile aldığı, Aurelien Chedjou dün 16.30’da İstanbul’a indi. Chedjou’yu havalimanında sportif direktör Bülent Tulun karşıladı. Florya’ya gidip Fatih Terim ve Ümit Davala ile tanışan Chedjou, Galatasaray Adası’na geçti. Daha sonra ise GS TV’ye çok önemli açıklamalar yaptı...

‘KARAR VERMEM HİÇ ZOR OLMADI’

CHEDJOU, “Arkadaşlarım Dany, Drogba ve Song, bana İstanbul’u anlattı. Karar vermem zor olmadı” dedi. “Terim ile tanışmamıştık ama ne denli saygı gördüğünü biliyorum” diyen Chedjou, “Beni aralıktan beri istiyordu. Sakatken Terim beni aradı, ilgilendi. Bunun için Terim, birlikte savaşmak isteyeceğim bir hoca” diye konuştu

‘BANA GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEM’

G.SARAY’a gelerek iyi bir tercih yaptığına inandığını belirten Chedjou, “Fransa’da tercihime şaşırdılar ancak ben bu tercihimin doğru olduğuna inanıyorum. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Şampiyonluk hedefimiz olacak. Şampiyonlar Ligi’nde de çeyrek final başarımızı daha da yukarıya taşıyacağız.”

Takip ediliyor olmak çok güzel bir durum

IBRAHIMOVIC’e attığım çalım ertesi gün internete düştü. Türkiye’de de çok izlendiğini biliyorum; Takip ediliyor olduğumu bilmek güzel bir şey.

Drogba gelince 6 ay rötar oldu

G.Saray Sportif Direktörü Bülent Tulun, “Drogba fırsatı çıkınca, Chedjou’dan 4-5 ay beklemesini rica ettik. Bu nedenle transfer, şimdi gerçekleşti” dedi.

AURELIEN Chedjou transferini bitiren sportif direktör Bülent Tulun, Kamerunlu futbolcunun transferinin Drogba nedeniyle 6 ay rötarlı gerçekleştiğini açıkladı. Tulun, GS TV’ye, “Bu transfer ocak ayında bitmeliydi. Ama tam o sırada Drogba fırsatı çıktı. Biz de kendisinden 4-5 ay beklemesini rica ettik. Transfer şimdi gerçekleşti. Hayırlı olsun” diye konuştu.

‘Transfere devam...’

“Chedjou lider bir oyuncu” diyen Tulun, sözlerini şöyle tamamladı: “Savunmada bir eksiğimiz vardı. Teknik ekibi Fatih Hoca daha iyi izah edebilir tabii. Bize düşen hocanın istediği oyuncuları getirmek. En az 3-4 sene en iyi şekilde görev yapacaktır. TFF’nin koyduğu talimatlar uyarınca transfere devam ediyoruz. Biliyorsunuz sadece 10 oyuncuyla sözleşme imzalayabilirsiniz. Çalışmalarımız sürüyor.”


Bunları da Beğenebilirsiniz