« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kötü basketbol oynamadık

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu ilk hafta maçından Anadolu Efes'e 68-62 yenilen Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Oktay Mahmuti, karşılaşmada iyi mücadele ettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mahmuti, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, maça iyi başladıklarını belirterek, “Sıkıntılarımız içinde kötü basketbol oynamadık. Boş atışlar kaçırdık, ama mücadele kısmında oldukça iyiydik. Son ana kadar oyunda kalmaya çalıştık” dedi.

Oyuncularının rahatsızlıkları nedeniyle sıkıntıları olduğunu anlatan Oktay Mahmuti, “Tutku'nun yaratıcılığından faydalanamıyoruz. Ender'in sakatlıktan çıkması, bugün verimsiz olması ve diğer oyunculara daha fazla yük binmesi olumsuz şeyler. 19 yaşında iki gençle ilk beşe başlıyoruz. Oyuncularımdan sonuna kadar mücadele etmelerini istiyorum. Onlar da bugün bunu yaptılar” diye konuştu.

“Tutku'nun hepatit sorunu var”

Oktay Mahmuti, yeni transfer Savovic'in lisansını çıktığını, ama rahatsızlığı nedeniyle oynamadığını ifade ederek, “Kan testlerinde bir sıkıntısı vardı. Kendisini de iyi hissetmiyordu” dedi.

Caner'in de ağır bir enfeksiyon geçirdiğini kaydeden Mahmuti, şunları söyledi: “Tutku'nun muhtemelen 15 gün, minimum 3 hafta hepatit sorunu var. Tutku'nun sıkıntısını bilmiyorduk. Bir haftadır zaten ne olduğunu anlamadık, dün Hepatit sorunu olduğunu anladık. Testler o kadar sürüyor. Yapacağım fazla bir şey yok o konuda. Bu sıkıntılar içinde Savovic'i riske etmek istemedik. Bu sıkıntılar sporun içinde olan şeyler. Bu oyuncularla devam etmeye çalışıyoruz.”

Bir soru üzerine Avrupa Ligi'nde grupta herkes kadar şansları olduğunu dile getiren Oktay Mahmuti, “Deplasmanda 6 sayıyla bir tane maç kaybettik. Başta buralara gelirken hep kademe kademe geldik. Keyif alarak, mücadele ederek geldik. Bir maçlık bakmıyoruz. Tabii beklentilerin artması güzel bir şey. Geçen sezon bu dönemde Galatasaray'ı kimse konuşmuyordu. Sporun içinde baskı var. Bu taraftar her yere gelip destekliyor. Onlar düştüğümüz yerde bizi ayağa kaldıran çok önemli bir güç. Bugüne kadar hiç spor kulübünde çalışmadığım bunu hiç hissetmemiştim” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz