"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kötü alışkanlıkları nedeniyle ailem onu istemiyor

Sevgili Güzin Abla, derdim çok. Bundan iki ay önce ailemi trafik kazasında kaybettim, ama şu anda yalnız değilim ablamla yaşıyorum.

Benim bir erkek arkadaşım vardı, ailemin onaylamadığı biriydi. Gerçekten de kötü alışkanlıkları vardı. Ama ben ailemi kandırmıştım, bitirdiğimi söylemiştim ama bitirmedim. Sonunda eniştem mesajlarımı yakaladı ve bütün aileye söyledi. Onlardan hiç beklemediğim kadar büyük tepki aldım. Bütün bunlara rağmen gene de ilişkimi bitiremiyorum. Aslında ben de bu durumdan pek memnun değilim. Önce kendi ideallerimi gerçekleştirmek daha sonra onunla hayatımı yaşamak istiyorum. Bana lütfen bir akıl ver. Ailemi dinleyip bu ilişkiyi bitireyim mi yoksa gizli gizli devam mı edeyim. Sana bu konuda çok ihtiyacım var. Çok Yalnızım

SEVGİLİ
kızım, her zaman yazdığım gibi, aileler boş yere bir ilişkiye bu kadar sertçe karşı koymazlar. Senin de söylediğin gibi bu gencin kötü alışkanlıkları varmış. Bunlar alkol, kumar ya da uyuşturucu gibi bir şeyler mi bilmiyorum ama sonuçta onu sana uygun görmediklerine göre bir neden vardır mutlaka. Senin satırlarından da aslında bu gence çok fazla bağlı olmadığın, sanki bir anlamda ailene tepki olsun diye onunla sürdürdüğün ortaya çıkıyor. Anneni babanı kaybetmişsin. Bu çok üzücü. Allah kalanlara sabır versin. Bu genç yaşta ablan ve eniştenle yaşamak zorundasın. Onlar da sana kol kanat germişler. Daha ne istiyorsun? Bak sen de ideallerinden söz ediyorsun. Bu ideallerin ne olduğunu açıklamamışsın ama, her ne olursa olsun, bunları gerçekleştirmek için mutlaka mücadele vermek zorundasın.
X