Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koşu heyecanı Ankara'da

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Bağbaşı, tüm dünyada aynı gün yapılacak Olimpik Gün 2011 Koşusu'yla ilgili, “Olimpiyat felsefesini yaşamaları için tüm Ankaralılar'ı 5 Haziran'da Anıttepe Koşu Parkuru'na davet ediyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) önderliğinde, tüm dünyada olimpizm temalı etkinliklerle yapılacak “Olimpik Gün 2011 Koşusu”, 5 Haziran'da gerçekleşecek. Olimpik hareketin doğum günü olarak kabul edilen günde yapılacak koşu, Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesini temsilen birer ilin yanı sıra, Ankara ve İstanbul'da da düzenlenecek.

TMOK Yönetim Kurulu Üyesi Bağbaşı, koşunun tanıtımıyla ilgili Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, olimpiyatların tarihçesi ve olimpizm felsefesi hakkında bilgi verdi. Olimpizmin, bir yaşam felsefesi olduğunu belirten Bağbaşı, bu koşunun sadece sportif değil, sosyal boyutunun da bulunduğuna dikkati çekti.

Bağbaşı, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Mersin, Eskişehir, Bursa, Manisa, İstanbul ve Ankara'da düzenlenecek koşularda, tüm katılımcılara “Olimpik Gün 2011 Göğüs Çıkartması” ve “Olimpik Gün 2011 Forması”nın dağıtılacağını, parkuru tamamlayan her katılımcıya kişiye özel Jacques Rogge (IOC Başkanı) ve Uğur Erdener (TMOK Başkanı) imzalı diploma verileceğini söyledi. Bağbaşı, katılımcıların, organizasyonun resmi internet sitesini kullanarak veya yerel yönetimlerin açtığı masalara başvurarak kayıt yaptırabileceklerini belirtti. Bağbaşı, “Olimpiyat felsefesini yaşamaları için tüm Ankaralılar'ı 5 Haziran'da Anıttepe Koşu Parkuru'na davet ediyoruz” dedi.

TMOK yetkilisi Atakan Zengin de organizasyonun, TRT'nin yayın sponsorluğunda gerçekleşeceğini belirterek, Ankara Anıttepe Koşu Parkuru'na kurulacak canlı yayın stüdyosunda, diğer illere de bağlantı yapılacağını ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz