Kosova'nın 'Hitleri' Emin Cinovci

DHA
26.12.2014 - 09:25 | Son Güncelleme:

Almanya’da 25 yıl çalıştıktan sonra, 1 ay önce Kosova’ya dönen 55 yaşındaki Arnavut asıllı Emin Cinovci, her gün Hitler kılığına girerek Mitroviça kentini ikiye bölen İbre köprüsünde Hitler selamı verip, Mitroviça’yı Sırplar’dan kurtaracağını söylüyor.

Kosova ve Sırbistan basınına kısa açıklamada bulunan ’Kosova’nın Hitleri’ olarak tanınan 5 kız çocuğu babası Emin Cinovci, kendisini Hitler’in ikiz kardeşi olarak gördüğünü söyledi.

HERKES DELİ SANIYOR
Cinovci, "Kızlarım da Hitlerin kızlarıdır. Hitler 2. Dünya savaşında Sırpların düşmanıydı. Ben de Sırpların düşmanıyım ve Mitroviça’yı Sırplardan kurtarmak istiyorum" dedi. Her zaman elinde Hitler’in kitabını taşıyan Cinovci, "İnsanlar deli olduğumu sanıyor ancak Almanya’da, çalıştığım firmada her iki yıl yapılan sağlık testlerinde en başarılı işçiler arasında oldum" diye konuştu.

Sağlık raporunu yanında taşıyan Cinovci, fotoğraf çekmek isteyenlerden 20 ile 80 Euro arasında bir para ödemelerini talep ediyor.

HİTLER SELAMINA YASAK
Bu arada Kosova Polisi ve NATO askerleri Cinovci’yi durdurmak girişiminde bulunmalarına rağmen başarıya ulaşmadı. Ancak Hitler selamı kullanmasına yasak getirildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı