Ege Haberleri

EGE

  Kosovalı Bakan'a hemşehrilik beratı

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  28.09.2012 - 15:14 | Son Güncelleme: 28.09.2012 - 15:13

  Denizli’nin Kale İlçesi Belediyesi, Kosova Sağlık Bakanı Dr. Ferit Agani'ye, fahri hemşehrilik beratı verdi.

  Kosova’nın İpek şehri ile kardeş olan Kale Belediyesi’nin davetlisi olarak Denizli’ye gelen Kosova Sağlık Bakanı Dr.Ferit Agani, 3 gün boyunca Kosova ve Denizli arasında ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkileri ilerletmek için görüşmeler yapacak. Denizli'ye dün akşam gelen Bakan Agani onuruna Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Matti Restoran'da yemek verdi. Yemeğe Kosova Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Ferit Agani, eşi ve oğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Deizli 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Kale Kaymakamı Serap Özmen, MHP'li Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, meslek odası başkan ve temsilcileri ile iş adamları katıldı.

  Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Tunceli’de şehit olan Tavaslı Fatih Küçükterci’nin üzüntüsünü yaşadıkları bir günde kardeş ülkeden gelen Kosova Sağlık Bakanı Dr. Ferit Agani’n de acılarına ortak olduğunu söyledi. Yarımca, “Bakan Ferit Agani, bizleri kırmayarak Denizli’ye geldi. Bundan memnuniyet duyduk. Şehit acımızı da ortak olarak biraz daha hafifletti. Kale ile Kosova’nın önde gelen şehri İpek'in kardeş şehir olarak ilişkilerimizi güçlendirmede önemli bir görev yaptı. Çok teşekkür ediyoruz. Burada bulunduğu sürece Denizlimizi kendisine tanıtacağız” dedi.

  Sırp ordusunun yıllarca işgalini yaşadıklarını ve vatan topraklarını korumak için bir çok şehit verdiklerini hatırlatan Sağlık Bakanı Dr. Ferit Agani, “Türkiye iç güvenliğini ve huzuru sağlamak için çalışıyor. Ne acı ki, şehitler de veriyorsunuz. Denizli’de bir şehidiyle acı içinde. Yıllarca işgal altında kalmış, vatan topraklarını savunurken ya da işgal nedeniyle binlerce Kosovalı şehit oldu. Bu acıyı çok iyi biliyorum. Ve acınıza ortak oluyorum. Allah bir şehit acısı daha sizlere yaşatmasın. Ama terörün de kısa zamanda üstesinden geleceğinize inanıyorum” dedi.Türkiye, Kosova arasındaki ikili ilişkileri daha da üst düzeye çıkarmak, bağları güçlendirmek için bu ziyareti önemsediğini belirten Agani, Denizli ile ekonomik, sosyal, kültürel her türlü alanda ilişkilerin geliştirilmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Abdullah Acar ve Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Dr. Ferit Agani’ye fahri hemşehrilik beratını birlikte verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı