Dünya Haberleri

  Kosova'daki Türk askerinden eğitime destek

  A.A.
  21.10.2008 - 14:40 | Son Güncelleme:

  Kosova Türk Taburu Görev Kuvveti Komutanlığının (KTTGKK) eğitime destek hizmetleri çerçevesinde Prizren, Mamuşa, Dragaş ve Priştine'de gençler için kurslar açıldı.

  Prizren SAİB-3 Gençlik Merkezinde, Türkiye Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları Üniversite Giriş Sınavı Hazırlık (TCS) kursunun yanı sıra İngilizce, Almanca, Arnavutça dil kursu ve ahşap boyama dersleri veriliyor. TCS kursları Mamuşa ve Priştine'de de düzenleniyor.

  Dragaş'taki SAİB-4 Kültür ve Spor Merkezinde verilen Türkçe, İngilizce ve matematik kursları ise ilgi görüyor. KTTGKK'nin verdiği TCS kursları 6, diğer kurslar ise 3 ay olarak planlanmış durumda.

  Bu arada 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Metin Temel, Mamuşa ve Prizren'deki, Kurmay Albay Metin Öztürk de Prizren'de yeni açılan kursları ziyaret etti. Temel ve Öztürk kurslara katılan gençlerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Öte yadan KTTGKK'nin katkılarıyla Gilan kentinde Türk öğrencilerinin de gittiği Musa Zaymi İkokulunda bilgisayar laboratuvarının açılışı yapıldı.

  Açılış törenine katılan Belediye Eğitim Müdürü İsmail Kurteşi, Mehmetçik'in barışın tesisi dışında sosyal etkinlikleriyle Kosova'da yaşam standardının yükselmesine katkılarını takdirle karşıladıklarını belirtti ve bu yardımların Kosova ile Türkiye arasındaki ilişkilerde köprü vazifesi gördüğünü söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı