Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kosova'da kurban bayramı coşkusu

  Hürriyet Haber
  28 Kasım 2009 - 18:59Son Güncelleme : 28 Kasım 2009 - 18:59

  Kosova'da devam eden Kurban Bayramı kutlamalarında bugün Türk Kızılay'ı Mamuşa'da kestiği 65 büyükbaş hayvandan elde edilen yaklaşık 40 ton kurban etini Kosova'daki ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

  Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç'ün başlattığı kurban kesim töreninde konuşan Türk Kızılay'ı Yönetim Kurulu üyesi Hayati Çetin, hayırsever Türk insanının vekaletini verdiği Türk Kızılay'ının, Balkan ülkelerinde dün Bosna Hersek ve Sırbistan'ın Sancak bölgesinde, bugün de Kosova'da kurban kesimi yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

  Çetin, çeşitli derneklerin desteğiyle ve aynı zamanda Kosova Kızılhaç'ının yardımıyla Kosova'daki ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 40 ton kurban etinin dağıtılacağını, Türk insanının Kosova'da ayrım yapmadan herkesin yanında olduğunu vurguladı.

  Kosova Kızılhaç'ı Başkanı Cevat Şkodra da Türk insanının Kosova;ya uzattığı yardım elinin önemini vurgulayarak, Türkiye Cumhuriyeti kurumlarının ve özellikle Türk Kızılay'ının her zaman olduğu gibi bugün de Kurban Bayramı yardımlarıyla yanlarında olmalarından duyduğu mutluluğu belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı