Kosova sokaklarında Mehter Marşı

Enis TABAK - KOSOVA / DHA
26.07.2015 - 11:35 | Son Güncelleme:

Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da, Düzce Belediyesi Mehter Takımı'nın Mamuşa sokaklarından geçerek gerçekleştirmiş olduğu gösteri büyük ilgi gördü. Osmanlı'nın Balkanlara girişinden 625 yıl sonra Düzce Belediyesi Mehter Takımı Mehter Marşını ilk kez Kosova sokaklarında çaldı.

Mamuşa Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Domates Festivali'ne Kosova, Batı Trakya, Türkiye'den çok sayıda belediye başkanının yanı sıra Balkanların birçok ülkesinden davetli katıldı.

Festivalde ayrıca bu yıl 2'nci kez verilen Türk Dünyası Hizmet ödülleri de sahiplerine dağıtıldı.

Ödül töreni gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru Prof.Dr. Cevdet Erdöl, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Borçalı Türkleri Lideri Zelimhan Memmedli ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete gibi isimler Türk Dünyası Hizmet Ödülleri'ne layık görüldü.

Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Domates Festivali bin kişinin katıldığı akşam yemeğiyle başladı.

Yemeği ardından Düzce Belediyesi Mehter Takımı, Mamuşa merkezinde geçiş töreni düzenledi.

7 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Domates Festivali kapsamında bu yıl 2'nci kez dağıtılan Türk Dünyası Hizmet Ödülleri, Kosova, Batı Trakya, Türkiye yanı sıra Makedonya'da yaşayan Türk soydaşlara verildi. Geceye Türkiye'den katılan dernek temsilcilerinin gösterisi büyük ilgi gördü.

Etiketler: kosova , mehter takımı


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı