Gündem Haberleri

  Köşk'te ikinci devir-teslim

  Hürriyet Haber
  28.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇANKAYA Köşkü, ikinci bir ‘‘devir-teslim’’ törenine hazırlanıyor. Son 10 yıldır Süleyman Demirel'in hep en yakınında yer alan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Necdet Seçkinöz de görevini, yeni Genel Sekreter Kemal Nehrozoğlu'na devrediyor. 73 yaşındaki Seçkinöz, salı günü Çankaya Köşkü'nde yapılacak devir-teslim töreninin ardından, eşi emekli resim öğretmeni Mine Hanım'la Hatır Sokak'taki evine taşınacak.

  5+5 formülünün Meclis'ten geçmeyeceğinin anlaşılmasıyla, Seçkinöz de Çankaya Köşkü'nden, taşınma hazırlıklarına başladı. Evinin önce boya ve badanasını yaptıran Seçkinöz, ardından da Köşk Lojmanı'ndaki eşyalarının büyük bölümünü buraya taşıdı. Seçkinöz, salı günü görevini Nehrozoğlu'na devrettikten sonra bavulunu alıp patronu Demirel gibi Çankaya Köşkü'nden ayrılacak. Seçkinöz'ün Çankaya Köşkü'yle resmi ilişiği ise 31 Mayıs Çarşamba günü sona erecek.

  Yakın çevresine ‘‘artık dinleneceğim’’ diyen Seçkinöz, eşiyle birlikte önce uzun bir tatile çıkacak, ardından da Hatır Sokak'taki evinde emekliliğin tadını çıkaracak. Seçkinöz'ün, emekliliğinde büyük zamanını okumaya ayıracağı kaydedilirken, 50 yıllık bürokrasi yaşamına ilişkin anılarını yazabileceği de belirtildi. Eşi Mine Hanım'ın ise emekliliğinden beri sürdürdüğü gibi resme devam edeceği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı