KOCAELİ HABERLERİ

Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası

IHA
05.07.2015 - 12:26 Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KOSKEM EKİPLERİ, YÜZMENİN YASAK OLDUĞU YERLERE TABELA YERLEŞTİREREK VATANDAŞLARI UYARIYOR.

IHA

Yaz aylarının tatil yapmak amacıyla denize giden vatandaşların can güvenliğini Kocaeli İtfaiyesi sahillerde can kurtarma ekipleri yapıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi kent genelinde 8 ana noktada cankurtaran hizmeti veriyor. Cankurtaran hizmeti verilmeyen sahil kesimlerine can simidi koyan İtfaiye’ye bağlı KOSKEM ekipleri, denize girmenin tehlikeli olduğu kayalık bölgelere uyarı tabelaları yerleştirdi. Ayrıca tehlikeli rip akıntısı tabelası da sahillerde yer alıyor. Ancak sahillerdeki can simitleri ve tabelalar, bazı art niyetli kişiler tarafından yerinden sökülüyor. Çalındığı anlaşılan can simitleri ve tabelalarla aslında denizde tehlikeye giren hayatlar çalınıyor.
KOSKEM ekiplerince bazı sahillere konulan can simitlerinin ortadan kaybolduğu, bazılarının da parçalanarak kullanılamaz hale getirildiği görüldü. Ayrıca sahillerle ve kayalık alanlara konulan beton üzerine demir profil ayaklarla dikilmiş denize girmeyin uyarı tabelalarının da kesilerek alındığı anlaşıldı. Konu hakkında konuşan İtfaiye Daire Başkanlığı AFKOM Şube Müdürü Ömer İslam, “Art niyetli kişilerce yapılan bu davranış, sahillerde denize giren vatandaşların canlarını tehlikeye atıyor. Can simdi ve tabelalara zarar veren ya da almaya çalışan kişilerin emniyet güçlerine bildirilmesi bir vatandaşlık görevidir. Can simidini alan aslında bir can almış gibidir. Bu güvenlik tedbirleri boğulma olaylarına karşı vatandaşlar için sahillere konuldu. Gerektiğinde yerinde olmayan can simidi bir cana mal olabilir. Bu nedenle bırakın zarar vermeyi, vatandaşlarımız tarafından can simitlerinin ve tabelaların korunması gerekli” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı