AYDIN HABERLERİ

Köşk Belediyesi, Eğitime Desteğini Sürdürüyor

IHA
14.08.2015 - 09:04Son Güncelleme :

KÖŞK BELEDİYESİNİN EĞİTİME DESTEĞİ SÜRÜYOR

IHA

Köşk Altı Eylül Mahallesinde önceki dönemlerde otel binası olarak hizmet veren taşınmaz düzenlenen proje değişikliği ile öğrenci yurduna dönüşüyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile projelendirilen alana yapılacak olan İmam-Hatip Pansiyonu ve Kültür Merkezi projesinde değişiklik ile ADÜ Köşk MYO öğrenci potansiyeli düşünülerek ADÜ Köşk MYO’ya Ek Hizmet Binası ve Öğrenci Yurdu yapılması kararlaştırıldı. ADÜ Köşk Myo’yu ziyaret ederek yapılacak olan proje hakkında bilgileri ve yerinde incelmeler için eski otel binasını ziyaretle yapılacak projeyi aktaran Başkan Kılınç, sahanın koordinat ve cephe özelliklerini aktararak parselasyonu ve imar planı hakkında bilgi verdi.
“ADÜ KÖŞK MYO EĞİTİMDE KABUĞUNA SIĞMIYOR”
Önceki dönemlerde, ilçemize kazandırılan mevcut otel binasının şimdi dinlenme tesisi olarak hizmet vermekte olduğunu ifade eden Başkan Kılınç, “İlçemize kazandırılan fakat bazı dönemlerde dinlenme tesisi bazı dönemlerde sosyal tesis olarak girişimciler tarafından işletildi. Fakat Köşkümüzde yaptığımız okul projelerinin hayata geçmesi ve öğrencilerimizin günümüz gereği eğitim ve kültür merkezi ihtiyaçlarının da giderilmesi amacıyla Altı Eylül Mahallemizin yanında bir Kültür merkezi projesi hedeflemiştik; lakin ADÜ Köşk MYO’nun ilçemiz için canlılık kazandırması ve hizmet ve barınma ihtiyaçları da olması sebebiyle eski otel binamızın bulunduğu yere öğrenci yurdu yapılmasını planladık. ADÜ Köşk MYO eğitim hayatına başladığı günden itibaren kabuğuna sığamadan eğitimlerini üst seviyede devam etme hedefi ile yol alıyor. Bizde okulumuzun yan tarafında bulunan alan Ek Hizmet Binası Projesini öğrencilerimiz için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yapılacak olan bu projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyoruz. 2015 yatırım programına dahil edildi. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Köşk Belediyesi, Eğitime Desteğini Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köşk Belediyesi, Eğitime Desteğini Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı