RİZE HABERLERİ

KOSGEB’den Rize’de kredi faiz desteği

DHA
28.03.2017 - 17:22Son Güncelleme :
DHA

Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA) – RİZE’de, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı KOSGEB tarafından 2017 Yılı Sıfır Faiz İşletme Kredisi ve Kredi Faiz Desteği programı ile 2078 işletmeye 11 milyon lira faiz ödemesi desteği sağlanacağı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan KOSGEB KOBİ Finansman Dairesi Başkanı Recep Ali Erdoğan, kurumlarının 1990 yılından itibaren KOBİ’lerin ekonomideki payını artırmak, pazar paylarını yükseltmek ve sürekli olarak gelişmelerini sürdürmeleri açısından çeşitli destek programları ve projeler yürüttüğünü belirtti. KOSGEB Rize Müdürlüğü’nün 2011 'den bu yana KOBİ’lere yaklaşık 15 milyon lira tutarına destek sağladığını ifade eden Erdoğan, “2017 yılı sıfır faiz işletme kredisi, Kredi Faiz Desteği programı ile 2078 işletmeye ulaşılacak, bu işletmelere de 11 milyon lira faiz ödemesi yapılarak 50 milyon lira kredi hacmi oluşturulacak. KOSGEB halen uygulanmakta olan söz konusu Kredi Faiz Desteği programıyla, tüm yurt genelinde 460 bin işletmeye 2,5 milyar lira kredi faizi ödemesi gerçekleştirecek ve yaklaşık 11 milyar lira kredi hacmi oluşturulacak” dedi.

"KOSGEB’İN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ SAHAYA İNDİ"

Kredi sürecinde herhangi bir aksamaya sebebiyet vermemek için Başkanlık merkez teşkilatında görevli Daire Başkanı ve Müdür pozisyonunda görev yapan personelini tüm yurt genelinde görevlendirildiğini hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

“KOBİ’lerin krediye ulaşma süreçlerini güncelleyerek basitleştirmiş, uygulamanın sorunsuz sürdürülebilmesi ve daha çok KOBİ’nin kredi faiz desteğinden faydalanması için çalışmalarına yoğun şekilde devam etmektedir. Rize ilinde kredi sürecinin başarılı yürütüldüğü ve 2078 işletmeden 1250’si krediyi kullanmış veya kullanacak pozisyona gelmiş. Kalan işletmelere yönelik mesai mefhumu gözetmeksizin hafta sonu da çalışarak karşılaşılan sıkıntılara çözüm üretilmektedir. Banka temsilcilerini kabul ederek KOBİ’ler lehine daha fazla neler yapılabilir noktasında çalışmalarda bulunuyoruz. Yine de KOBİ’lerin sıkıntı yaşaması halinde İl Müdürlüğüne başvurarak çözüm desteği vermeye hazırız.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden KOSGEB’den Rize’de kredi faiz desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOSGEB’den Rize’de kredi faiz desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı