ANKARA HABERLERİ

KOSGEB ve AB’den kobilere destek

Hürriyet Haber
05.10.2017 - 15:14Son Güncelleme :

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Avrupa Birliği (AB) İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı’ndan (COSME) elde edilen kazanımların arttırılması için bir proje geliştirildiğini bildirerek, “Projemizle COSME’nin potansiyel faydalanıcılara ve hedef gruplara tanıtılması, hedef grupların bilgi ve bilinç düzeyinin arttırılması ve böylelikle çağrılara başvurularının ve kalitelerinin artırılması yönünde yoğun bir çalışma yürütülecek” dedi.

Hürriyet Haber

Sheraton Otel’de düzenlenen açılış toplantısına katılan Uzkurt, COSME’nin 2,3 milyar avroluk bütçesiyle, AB’nin en büyük çerçeve programlarından biri olduğuna dikkat çekti. Uzkurt, KOSGEB olarak benzer programlardan Türkiye’nin daha fazla yararlanabilmesi için çeşitli çalışmalar sürdürdüklerini anlattı.

BAŞKENT’TE TEMATİK EĞİTİM

Uzkurt, COSME çerçevesinde işletmeler için girişimcilik ve girişimcilik kültürü, turizm, kümelenme gibi konularda çalışma grupları oluşturulduğunu ve çeşitli projeler yürütüldüğünü aktardı. Türkiye’nin, COSME için ödediği katkı payını fazlasıyla ülkeye geri döndürmenin önemine işaret eden Uzkurt, Ankara ile birlikte 5 ilde gerçekleştirilecek tematik eğitimin yanı sıra diğer ülkelerin deneyimlerden faydalanmak için üye ülkelerle birlikte bilgi-tecrübe paylaşımında bulunacakları toplantılar gerçekleştireceklerini kaydetti. AB Türkiye Delegasyonu Laura Zampetti de AB’nin dünyadaki en büyük ticaret pazarı olduğunu söyledi. Türkiye’nin, COSME’nin çok önemli ortaklarından biri olduğuna işaret eden Zampetti, “Haziran ayı itibarıyla 2 bin 500 Türk KOBİ, 23,2 milyon liralık finansmandan yararlandı. Bu noktada Türkiye’nin çok daha iyi duruma gelebileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Cevahir Uzkurt

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden KOSGEB ve AB’den kobilere destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2017 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOSGEB ve AB’den kobilere destek haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı