ANKARA HABERLERİ

KOSGEB Artık Polatlı’da

IHA
02.09.2015 - 10:21Son Güncelleme : 02.09.2015 - 10:22
IHA

Polatlı Ticaret Odası, KOSGEB Sincan İl Müdürlüğü ve Ankara Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı (UGE) işbirliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında bu yıl sonuna kadar Polatlı Ticaret Odası’nda açılacak kurslarda 15 günlük kurs boyunca 100 kişiye girişimcilik eğitimi verilmesi hedefleniyor. PTO Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya ve İŞKUR Ankara İl Müdür Vekili Erdoğan Ayan arasında imzalanan protokol ile 25’er kişilik sınıflarda 100 kişiye eğitim verilip sertifikalandırılacak. Eğitimler Polatlı Ticaret Odası salonunda düzenlenecek ve ücretsiz olacak. 70 saatlik kurslar ile girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve ögeleri, pazar araştırması, pazarlama planı, finansal plan, iş planının yazılmasında ve sunulmasında gereken hususlar konusunda kursiyerler donanımlı hala getirilecek. 2015 yılı sonuna kadar imzalanan protokolün bitiminde 2016 yılı içinde 12 yeni kurs içinde protokol yenilecek.
İmzaların ardından açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, "2013,2014 ve 2015 yıllarında düzenlediğimiz 17 girişimcilik kurslarında 510 kişiyi sertifika sahibi yaptık. Bunlar arasından 27’si iş planını hazırlayıp, kendi iş yerini açtı. Ayrıca Polatlı Ticaret Odası’nın üyelerinin de yer aldığı işletmeler, nitelikli eleman desteği, tanıtım desteği ve Arge desteklerinden odamızın KOSGEB temsilciliği aracılığıyla yararlanmıştır. Biz Polatlı Ticaret Odası yönetimi olarak bu tür hibelerin ilçemize ekonomik anlamda katkı sağlayacağının farkındayız. Tacir ve esnaflarımıza da sürekli bunu aşılamaktayız" ifadesini kullandı.
Odalarının proje birimi göreve geldiğinden bu yana çeşitli kurumlara sunduğu projelerle yaklaşık 1 milyon TL hibe aldığını kaydeden Sakarya, "KOSGEB temsilciliğimiz ile projeme birimimiz bu konuda üyelerimize sonuna kadar hizmet etmeye hazırdır. Bugün imzaladığımız bu protokol ile de girişimcilik eğitmeninin ücreti ve diğer giderlerin İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Böylece odamızın bütçesinden herhangi bir maddi çıkış olmaması avantaj teşkil edecektir. Protokolün ilçemize ve yeni iş yeri açıp ticari faaliyete başlayacak yeni girişimcilere şimdiden hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden KOSGEB Artık Polatlı’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOSGEB Artık Polatlı’da haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı