ADIYAMAN HABERLERİ

KOSGEB Adıyaman’da Yeniden Yapılanıyor

IHA
29.07.2015 - 14:22Son Güncelleme :

KOSGEB ADIYAMAN MÜDÜRÜ ŞÜKRÜ MISIR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

IHA

KOSGEB Adıyaman Müdürlüğü’ne atanan Muhammet Şükrü Mısır, düzenlediği basın toplantısıyla KOSGEB’in faaliyetleri ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İki ay önce KOSGEB Adıyaman Müdürü olarak atanan Muhammet Şükrü Mısır ve ekibi basın toplantısı düzenledi. Muhammet Şükrü Mısır, yeni dönemde revize edilen destekler, gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeler hakkında bilgilendirme yaptı.
Şükrü Mısır, KOSGEB’in amacının ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek olduğunu vurguladı.
Mısır, KOSGEB destek ve hizmetlerinin, destek programları, finansman destekleri, laboratuar hizmetleri, bilgilendirme ve yönlendirme başlıklarında olduğunu belirterek, Adıyaman’da KOSGEB’in 2010 yılında kurulduğunu kaydetti.
Mısır, KOSGEB’in Adıyaman’da ki desteklerinden bahsederek, “2012 yılından bu yılın altıncı ayına kadar Müdürlüğümüzce destek verilen işletme sayısı ve sağlanan destek miktarları 2012 yılında 69 işletmeye 593.486,65 TL, 2013 yılında 115 İşletmeye 991.402,26 TL, 2014 yılında 149 işletmeye 1.669.829,03 TL, 2015 yılında 134 işletmeye 1.216.460,20 TL.
2010 yılından bu yana faaliyette olan KOSGEB Adıyaman Müdürlüğünün bugüne kadar vermiş olduğu desteklere baktığımızda 7 ana destek programımızdan sadece Girişimcilik Destek Programında yoğunlaşma olduğu, Genel Destek Programımız kapsamında bulunan Nitelikli Eleman İstihdam Desteği, Yurt İçi Fuarlara Katılım Desteği, Tanıtım Desteği ve Yurt Dışı İş Gezisi desteğimizin kullanıldığı görülmektedir.
Son 5 yılda üzülerek ifade etmek isterim ki, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programımızdan, İşbirliği-Güç Birliği Destek Programımızdan, Gelişen işletmeler Piyasası KOBİ Destek Programımızdan, Tematik Proje Destek Programımızdan, Adıyaman olarak hiç istifade edilmemiş, KOBİ Proje Destek Programımızdan sınırlı sayıda işletmemiz yararlanmıştır.
Bundan sonraki süreçte, Rabbim bize ne kadar hizmet etmeyi nasip etmişse, hizmet süremizin son anına kadar gece-gündüz demeden Adıyamanımız için elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizi ifade etmek istiyorum.
Esnaf ve Sanatkarlarımızı, KOBİ’lerimizi ziyaret edip çaylarını içmekteyim. Onların dertlerini dert etmek, devletin şefkatli ve sıcak yüzünü göstererek KOSGEB’in misyonu doğrultusunda desteklerimizi en uç noktalara kadar götürmek birinci vazifemizdir.
Adıyaman’da eli sıkılmadık, esnaf ve zanaatkarımız kalmayacaktır, işletmesini ziyaret etmediğimiz sanayicimiz kalmayacaktır.
Ne yazık ki tüm Türkiye’de olduğu gibi yerelde Adıyaman’da da yansımalarını gördüğümüz arzuhalci danışman olarak tabir edeceğimiz bir takım kişiler, ‘KOSGEB’den kredi çıkartacağız, destek kullandıracağız, biz projenizi hazırlarsak KOSGEB’den destek alabilirsiniz yoksa alamazsınız’ şeklindeki asılsız beyanlarla vatandaşlarımız aramakta ve vatandaşlarımızın saf ve temiz duygularını kullanarak istismar etmektedir. Şunu bir kez daha, altını çizerek, açık ve net olarak ifade etmeliyim ki, KOSGEB destekleri ücretsiz ve aracısız verilmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden KOSGEB Adıyaman’da Yeniden Yapılanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOSGEB Adıyaman’da Yeniden Yapılanıyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı