"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Köşeye sıkıştırılmış gibi hissedebilirsiniz

Aramızda köşeye sıkıştırılmış gibi hisseden, bir sonraki adımını hesaplayamayan, ne yapacağını bilemeyen, hareket kabiliyeti olmayan, iyileşmesi imkansız durumlarla karşı karşıya kalan veya bunların hepsini birden yaşayanlar olabilir.

Bu tür durumlarda en iyi çözüm; en alışılmadık, özgün ve yaratıcı yoldan ilerlemektir.
Başarısız olacağınızı düşünseniz dahi, unutmayın ki başarmak için önce girişimde bulunmak gerekiyor.
Günün gezegen konumları, güne pozitif yaklaşmamız veya destek bulmamız için olanaklar yaratıyor.
Hepinize keyifli günler, sağlık ve sevgiyle kalın...

Koç

Çok fazla seçenek içinden tozlu ve dumanlı ortamı yatıştıracak olanları sadece siz seçebilirsiniz. Dış faktörler nedeniyle seçimleriniz diğerleri tarafından kabul görmeyebilir. Ortam değişikliği, memnuniyetsizliğinizi gidermenize yardım edecektir.

Boğa

İstikrarsız ya da zikzaklı durumlarla uğraşmanız gerekebilir. En iyisi, olayları tek tek ele alıp halletmek olacak sanırım. Mantıklı şekilde hareket etmeli, sevdiğiniz ve güvendiğiniz kişilerin fikirlerine de kulak vermelisiniz.

İkizler

Zar zor dengede tutulan bir durumun istikrara kavuşturulması gerekiyor. Sakınmaya ya da görmezden gelmeye çalışmak, artık işe yaramayabilir. Aksiyona geçmeniz, çözüm üretmeniz ve değişiklikler yapmanız, sizi sevdiklerinizin gözünde danışılacak kişi pozisyonuna çıkarabilir.

Yengeç

Kendinize zaman ayırmalısınız. Kişisel gelişiminize katkısı olabilecek plan ve projeler, maddi gelirlerinizi artırmanızı sağlayacak maceralara yönelmenize de neden olabilir. Sevdiğiniz bir kişiyle özel bir plan yapabilirsiniz. Romantik etkiler de söz konusu.

Aslan

Motivasyonunuz diğerlerini de olumlu etkiliyor ve size yardım isteği oluşturuyor. Ancak sizin gördükleriniz ve diğerlerinin gördükleri arasında fark var. Yer değişikliği ya da yeteneklerinizi sunma biçiminizdeki değişiklik, arkadaşlarınızın veya ailenizin sizin kadar keyif almayacağı maceralara atılmanıza neden olabilir.

Başak

Hiçbir şeyi hafife almamalı ya da yüzeysel yaklaşmamalısınız. Dikkatli olmanızda fayda var. Gerekli ön çalışmaları yapmalı, durumunuzu gerçeklere bağlı olarak değerlendirmelisiniz. Bedel ödememek için bazı kişileri hayal kırıklığına uğratmak zorunda kalabilirsiniz. Baskılar karşısında ani tepkiler vermemelisiniz.

Terazi

Öyleymiş gibi görünse de, sadece kendi bildiğiniz yoldan ilerlemeniz için uygun bir gün değil. Bir karar verebilmek için gerekli cevapları alana kadar bazı sorular sormanız gerekebilir. Özel yaşamınızla ilgili bir durum, profesyonel hayatınızı etkileyebilir. Bilgi ve yeteneklerinizi geliştirmeli, iş yaşamının gerektirdiği her tür donanıma sahip olmalısınız.

Akrep

Yaratıcı fikirlerinizi beslemek veya sergilemek için, günün rutin akışına biraz ara vermeniz gerekiyor. Özel bulduğunuz bir kişiyle geçireceğiniz samimi saatler, belli şeyleri hayatınızdan çıkarmanıza ya da başarmak istediğiniz konuları tamamlamanıza yardım edebilir.

Yay

Uygulanması zor, hatta imkansıza yakın fikirleriniz olabilir. Ancak pratik olmanız, cevapları bulmanıza yardım edebilir. Ani harcamalarınız, yaptıklarınızla yakından ilgilenen bir kişiyle tartışma yaşamanıza neden olabilir. Harekete geçmeden önce planlarınızdan bahsetmenizde fayda var.

Oğlak

Şu an tam olarak farkında olmasanız da, başarıya giden yola döndünüz ve ilerliyorsunuz. İlişkiler veya işbirlikleri öncelikli konularınız arasında bir numarada. Bugünlerde iİşe yarar bir ortaklık ya da ilişki kurabilirsiniz.

Kova

Gerçeklere bağlı kalmalı, geçmiş, bugün ya da gelecekten bahsederken dürüst olmalısınız. Temel prensiplere bağlılığınız ve kişisel gelişiminize verdiğiniz önem, hedefleriniz konusundaki ciddiyetinizin herkes tarafından anlaşılmasını sağlayabilir. İmajınızı yenileyebilirsiniz.

Balık

Bir plan, anlaşma ya da düzenleme ışıltısını kaybediyor olabilir. Bu durumu fırsata çevirip daha parlak fikirler ortaya koyabilirsiniz. Her şey ilk haline dönmek zorunda değil. Yeni ve dürüst yaklaşımlar ve fikirler çözüm olabilir. Evdeki sorunlar hedeflerinize ulaşmanızı engelliyor. İş ya da özel yaşamınızda aranızda bir bağ olduğunu düşündüğünüz kişilerle zaman geçirmeniz, geleceğe yönelik kararlarınızı etkileyebilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI