Gündem Haberleri

  Kösem Sultan dizisi ne zaman başlayacak? 1.Bölüm fragmanı izle

  Hürriyet Haber
  12.10.2015 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Muhteşem Yüzyıl dizisinin devam niteliğinde olan Kösem Sultan Dizisi ne zaman başlıyor? Dizide yer alacak oyuncular kimler? Kösem Sultan dizisi 1. Bölüm fragmanı ile sizlerle.

  TIMS Productions tarafından üstlenilen dizi yeni sezona damgasını vurması bekleniyor. Heyecanla beklenen 'Muhteşem Yüzyıl - Kösem Sultan' dizisinin ilk fragmanı yayımlandı. Fragmanın ilk karelerinde Kösem Sultan'ın gençlik yıllarını 9 bölüm canlandıracak Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou'nun izleri vardı.

  YUNAN GÜZELİ

  Kösem Sultan'ın gençlik yıllarını canlandıracak oyuncu Yunanistan'dan bulundu. 17 yaşında lise öğrencisi olan Anastasia, ülkesinde de oyunculuk yapıyor. 'Sultan Ahmed' karakterini canlandıracak Ekin Koç'la kamera karşısına geçen Anastasia, 'Kösem' karakterini canlandırmak için Türkçe öğrenmeye başladı. Anastasia Thsilimpou Kösem rolünü 9. bölümden sonra Beren Saat'e devredecek.

  Kösem Sultan dizisi ne zaman başlayacak 1.Bölüm fragmanı izle

  TARİHTE KÖSEM SULTAN

  Haseki Mâh-Peyker Kösem Valide Sultan 1950 yılında dünyaya gelmiştir. Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultandır. Osmanlı padişahı I. Ahmed'in eşidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. 4. Murat'ın genç yaşta ölümü üzerine Kösem sultan yerini almıştır. Osmanlı'nın en güçlü kadınları arasında anılan Kösem Sultan, torunu 4. Mehmed döneminde padişahın annesi Turhan Sultan tarafından boğdurularak öldürülmüştür. Kösem Sultan, Harem'de katledilen ilk sultandır.

  Kösem Sultan dizisi ne zaman başlayacak 1.Bölüm fragmanı izle

  KÖSEM SULTAN OYUNCULARI

  Aylardır konuşulan Kösem Sultan dizisinin oyuncu kadrosu ünlü isimlerle ile dolu.

  Beren Saat, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Hülya Avşar, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu Erkan Kolçak Köstendil Kösem Sultan dizisinin kadrosunda yer alıyor.

  NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  Uzun süredir heyecanla beklenen Kösem Sultan dizisi Kasım ayında TV ekranlarıyla buluşacak.

  DİZİNİN YÖNETMENLİĞİNİ KİM ÜSTLENDİ?

  Yapımcısı Timur Savcı olan dizinin 3 yönetmeni var. Diziyi Mert Baykal, Deniz Koloş ve Zeynep Deniz Günay Tan yönetiyor.

  AHMED VE KÖSEM AŞKI

  Ahmed ve Kösem'in aşkı, doğuda ve batıda hüküm sürmeye çalışan bir devletin ağır yükünü omuzlarından kaldıran ve yollarını açan bir aşk olarak tarihe yazıldı.

  KÖSEM SULTAN FRAGMANI İZLE!

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı