Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köşe yazarını Bulimia hastalığı mı kurtardı

  Hürriyet Haber
  07 Nisan 2004 - 01:48Son Güncelleme : 07 Nisan 2004 - 01:48

  Star Gazetesi köşe yazarlarından İlayda Kamer Çokuslu, evinde aşırı dozda ilaç içerek intihar girişiminde bulundu. Tedavi altına alınan Çokuslu’nun ‘kusma hastalığı’ olarak bilinen ‘bulimia’ hastası olduğu, bu nedenle hayatının kurtulmuş olabileceği söylendi.

  MASLAK Darüşşafaka Yolu, Karikatüristler Sitesi, 11 numaralı dairede oturan Star Gazetesi köşe yazarı İlayda Kamer Çokuslu, aşırı dozda ilaç alarak intihar girişiminde bulundu. Büyükşehir Belediyesinde basın danışmanlığı yapan eşi Hakan Gülbüz ile ayrı yaşadığı bildirilen Çokuslu, saat 23.00 sıralarında Star gazetesi köşe yazarlarından Engin Ardıç’ın eşi tarafından baygın halde bulundu.

  Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahalesi yapılan Çokuslu, daha sonra Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi. Burada midesi yıkanan Çokuslu, yoğun bakıma alındı. Son yazısını 11 Mart 2004 tarihinde yazan Çokuslu’nun, bazı mankenlerde görülen ve halk arasında ‘kusma hastalığı’ olarak bilinen ‘bulimia’ hastası olduğu ortaya çıkmıştı.

  Daha önce kalp spazmı geçirdiği bildirilen Çokuslu, Kelebek’teki röportajında ‘bulimia’ hastalığına nasıl yakalandığını, ‘Özel hayatımda yaşadığım sorunlardan sonra, eşimden boşanmaya karar verdim, ona bunu söylediğimde kabul etmedi. Ben ısrar ettim, o istemedi. Kendi kararımdı ama gittiği akşam yememeye başladım’ sözleriyle açıklamıştı. Bir kutu hap içen Çokuslu’nun bu nedenle aldığı ilaçları çıkardığı ve ölümden döndüğü iddia edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı