İZMİR HABERLERİ

KOSBİ 25. yılını coşkuyla kutladı

DHA
10.05.2017 - 12:13Son Güncelleme :

KEMALPAŞA Organize Sanayi Bölgesi'nin (KOSBİ) 25’nci yılı, bölgede yatırım yapan sanayicilerin katıldığı güç birliği yemeği ile kutlandı.

DHA

 

Balçova Termal Otel’de düzenlenen 25. yıl kutlama yemeğine Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, İzmir Valiliği Yatırım İzleme Müdürü Nurettin Yıldız, Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, sanayiciler ve KOSBİ çalışanları katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, "İzmir-Ankara yolunun kenarında gelişen bir sanayi bölgesi olan KOSBİ’nin organize sanayi olma yolculuğu bundan tam 25 yıl önce başladı. O günden bugüne kadar KOSBİ’nin yolculuğu pek çok zorluğa rağmen başarıyla sürdü. Islah OSB sürecinde açtığımız yol, Türkiye’de pek çok bölgeye örnek oldu ve bizim ardımızdan 30 bölge daha ‘Islah OSB’ olabilmek adına başvuruda bulundu. İlklerin merkezi KOSBİ, bugün de büyümesini başarılı bir şekilde sürdürüyor" dedi.

ÜÇÜNCÜ ETAP YOLDA

Bölgede ikinci etap parselasyon çalışmalarının hızla sürdüğünü, üçüncü etabın ise yolda olduğunu belirten Porsuk, "Bu çalışmalar tamamlandığında bölgemizde sanayi tesisi ve istihdam sayısı iki katına çıkacak. Türkiye’nin en büyük ailelerinden birisi olan KOSBİ ailesi, yeni fertleriyle büyümesini sürdürecek. KOSBİ’nin büyümesi, ülke ekonomisinin büyümesine de ciddi miktarda katkı sağlayacak. 25 yıl boyunca her engeli aşan bölgemizin, bu konuda da hiçbir engel tanımadan amacına ulaşacağına inancım sonsuzdur" diye konuştu.

SANAYİCİYE HİZMET SÜRECEK

KOSBİ olarak sanayiciye hizmetten asla vazgeçmediklerini belirten Porsuk, "Sanayicimizin daha uygun maliyetlerle ve en rahat koşullarda yatırımlarını sürdürebilmesi adına bugün kadar hem altyapı hem de üstyapı çalışmalarında pek çok adım attık. Çalışmalarımızda sadece bugünümüzü değil yarınımızı da düşündük. Son olarak da Kemalpaşa’nın geleceği olan Yiğitler Barajı’nın temel atma törenini gerçekleştirdik. Bu barajın maliyetinin yüzde 57,5’ini KOSBİ olarak biz üstleniyoruz. Barajda toplanacak su da aynı miktarda bölgemize ulaşacak. Böylece sanayicimiz uzun yıllar boyunca bölgede su sıkıntısı çekmeyecek. Bizler de sanayicimize hizmet için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

25 YILLIK KATKI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından plaket takdimine geçilen törende, KOSBİ’ye katkıları dolayısıyla Kemalpaşa Belediyesi adına Belediye Başkanı Arif Uğurlu’ya, İzmir Valiliği adına Yatırım İzleme Müdürü Nurettin Yıldız’a ve EBSO adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu’na plaket verildi. Yemek, protokoldeki davetlilerin katılımıyla 25’nci yıl pastasının kesilmesiyle sona erdi.

 

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden KOSBİ 25. yılını coşkuyla kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOSBİ 25. yılını coşkuyla kutladı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı