KAYSERİ HABERLERİ

KOSB'de "Türk Ticaret Merkezleri" konulu konferans

DHA
14.12.2017 - 16:05Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Müdürlüğü ile TİM A.Ş. işbirliğiyle “Türk Ticaret Merkezleri“ konulu bir konferans düzenlendi.

Düzenlenen konferansta konuşma yapan KOSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “KOSB olarak, ülkemize yeni değerler katmaya ve Türkiye’nin markası olmaya devam ediyoruz. Ülke olarak, yüksek milli gelire sahip olmak, ekonomik olarak bir kalkınma rampasına oturmak ve küreselleşen dünyada söz sahibi olabilmek için ihracatta da önde olmak gerekmektedir. Bu sebeple dünyaya açılacak yeni markalar için hep birlikte hamleler yapmalıyız. Başarıların hep birlikte ve uyum içinde çalışarak mümkün olduğuna inanıyoruz. Daha çok çalışarak, daha çok gayret göstererek, daha çok terleyerek, ülkelerimizin kalkınmasına katkıda bulunmak kaçınılmaz bir durumdur. Günümüzde yükselen değerlerden biri de güç bağlantılarıdır. Artık, kendi içimize kapanıp, (yağımda kavrulayım) dönemi bitmiştir. Ülke olarak, yüksek milli gelire sahip olmak, ekonomik olarak bir kalkınma rampasına oturmak ve küreselleşen dünyada söz sahibi olabilmek için ihracatta da önde olmamız  gerekmektedir" ifadelerini kullandı. Nursaçan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Küresel düşünmek, dünyayı bir pazar olarak algılamaktır. Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, değişen rekabet koşullarına ve ihtiyaca uygun olarak ihracatın gelişmesine imkân sağlamak amacıyla Türkiye Ticaret Merkezleri projesi 2017 yılı içerisinde ilk kez hayata geçirilmiştir. Türkiye Ticaret Merkezleri, İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, içerisinde yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetlerinin sunulduğu merkezlerdir. İhracata dayalı strateji, ülkelerin serbest ticaret koşullarında karşılaştırmalı üstünlüğe sahip oldukları alanlarda üretim yapmalarını öngörmektedir. Bir başka deyişle, tüm sanayiler değil, ancak gelişme potansiyeline sahip olanlar özendirilmeye çalışılmalıdır."

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KOSB'de "Türk Ticaret Merkezleri" konulu konferans haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  06:46
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı