Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Koş yardımlaş vur

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Teknik Direktörü, ‘‘Oyun süresince bazı prensiplere sadık kalacağız. Öncelikle sahada rakibe hiç boş alan bırakmayacağız. Futbolcularım kafalarındaki sorunları silerse, Hollanda karşısında yeni bir coşkuyu tekrar yaşarız’’ dedi.

Çok hassaslar

Millileri Hollanda maçının heyecanı sardı. Mustafa Denizli, Türk futbolcusunun çok hassas ve duygulu olduğunu vurgulayarak, ‘‘Özellikle F.Bahçe ve G.Saraylı futbolcuların morallerini düzeltmek için seferber olduk. Kafalarından sorunları silerlerse Hollanda maçında sevinç ve çoşkuyu yeniden yaşarız’’ derken, bir yandan da maç taktiğini ezberletiyor.

Prensipler

Denizli, Hollanda maçının her dakikasında ve sahanın her bölgesinde dikkati elden bırakmayacaklarını, rakibin deneyimli bir ekip olduğunu ve her hatadan rahatlıkla yararlanabilecek bir teknikle donatıldığını belirterek, ‘‘Oyun süresince bazı prensiplere sadık kalacağız ve bunlardan asla vazgeçmeyeceğiz. Başarıyı ancak böyle yakalarız’’ dedi.

Yardımlaşma

Denizli daha sonra şöyle konuştu: ‘‘Öncelikle sahanın hiçbir bölgesinde rakibe boş alan bırakmayacağız. Bunun için de çok koşmamız ve yardımlaşmamız gerek. Bu maçta futbolcularımdan büyük özveriler bekliyorum. Söylediğim gibi topun oynandığı bölgede çok adam bulundurup, Hollanda'yı rahatsız edeceğiz. Sonra da vuracağız.’’

Disiplin önce gelir

Disiplinin, oyun planının bir başka prensibi olduğunu da belirten Denizli şöyle devam etti: ‘‘Doksan dakika süresince, daha önce tasarladıklarımızı aynen uygulayacağız. Disiplinden bir an olsun uzaklaşmamız, telafisi zor durumlara düşmemize neden olabilir. Rakibimize basit fırsatlar vermemeye özen göstereceğiz.’’

90 dakika Göz hapsi

Denizli, Hollanda takımının oyun içinde çok rahat bazı varyasyonlar yapabildiğini de hatırlatarak, ‘‘Buna çok dikkat edeceğiz. Hollanda, oyunun her anında kolayca taktik değişikliği yapabilecek kalitede bir takım. Burada da bana büyük görevler düşüyor. Ben kenardan, futbocularım da sahada bu takımı hep göz hapsinde tutacağız’’ diye konuştu.

3’ER MİLYAR PRİM

A Milli Takım futbolcuları Hollanda'yı yenerse 3'er milyarlık prime hak kazanacaklar. Milli Takımlar Sorumlusu Şeref Has ve Haluk Ulusoy farklı galibiyet halinde bu primin artacağını ifade ederek, futbolculara moral dopingi yaptıklarını açıkladılar. Hollanda'ya dün gelen milliler, otelde dinlenmeye çekilirken, Teknik Direktör Denizli akşam idmanını iptal etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz