"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Koş Sergen koş

HAZIRLIK maçı olmasına rağmen İnönü Stadı’nın tribünlerine koşan binlerce Beşiktaş taraftarı, takımları adına güzel görüntüler izledi.

Soğuk geceyi ısıtan bu güzelliklerin birincisi Sergen Yalçın’ın muhteşem futboluydu. İkinci yarıda oyuna giren Büyük Usta, nefis futbolu ve golüyle takımını mağlubiyetten kurtardı. İlk yarıda ofansif anlamda pek varlık gösteremeyen Beşiktaş, Sergen’in oyuna girmesinden sonra çok net gol fırsatları üretti. Dünkü maç bir kez daha gösterdi ki, ligin 2. yarısında Kartal’ı uçuracak tek isim Sergen’dir. Bu yüzden de diyoruz ki, koş Sergen koş. Çünkü Beşiktaş’ın sana çok ihtiyacı var. Sadece Kartal’ın değil, son Avrupa ve Dünya şampiyonalarını pas geçen A Milli Takımımız’ın da...

Sergen Yalçın
’dan sonra Beşiktaş taraftarının yüreğini ferahlatan isimler Okan, Kleberson, İbrahim Toraman, Koray, İbrahim Üzülmez, Ali Güneş ve Mustafa Doğan’dı. Öyle görünüyor ki, bu oyuncular ikinci yarıda formanın banko isimleri olacak.

İ.Akın istekli ama...

Tartışmasız son dönemin en çok konuşulan ismi İbrahim Akın yine çok çalışkan, hızlı ve istekliydi. Ne varki, son vuruşlarda verdiği yanlış kararlar ve beceri eksikliği cesur yürekli bu gencin önündeki en büyük engel oluyor. İbrahim Akın, şu eksiklerini biraz olsun giderebilse Türkiye Ligi’nde hem gol hem de asist kralı olur... Herkes gibi biz de umutla bekliyoruz! İnşallah istediğimiz gibi olur da Türk futbolu yeni bir yıldız kazanır.

Beşiktaş’ın eksiklerine gelince... Savunmadaki kademe hataları yine ön plandaydı. Defans oyuncuları arasındaki anlaşmazlıklar her maçta olduğu gibi dün de rakip forvetlerin iştahını kabarttı. Ailton’un etkisiz kalması Beşiktaş’ın hücumdaki en büyük sıkıntısı olurken, orta sahanın da zaman zaman oyundan düşmesi takımın en önemli zaafları arasında yer alıyor.
X