İZMİR HABERLERİ

Koruncuk'ta antika fincanlar köye gelin oldu

DHA
06.04.2018 - 10:06Son Güncelleme :
DHA

KORUNCUK Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Şubesi'nin 120 çocuğa ev sahipliği yapacak Koruncukköy Urla'ya fon sağlamak amacıyla bir otelde "Kahveye Dair" adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe ünlü tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi de katıldı.

Ünlü sanatçı Gülriz Sururi, Koruncuk Vakfı'nın çocuklar için Türkiye'ye örnek yeni bir model oluşturduğunu belirterek "Bu öylesine güzel bir çocuk köyü ki merkezinde sevgi var. Nasıl bebeklerin sevgisi saf ve temizse işte Koruncuk'un merkezindeki o duygu da öylesine saf ve temiz" dedi. Sururi, söyleşisinin ardından hem kitaplarını imzaladı hem de Koruncuk'a bağışta bulundu. Etkinlikte Mimar Tülin Çağlar'ın 1800'lü yıllardan yakın tarihe kadar uzanan 365 adet özel antika fincan koleksiyonu da sergilendi. Koruncuk gönüllüleri tarafından getirilen antika fincanlar da geliri Koruncukköy Urla'ya bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Arzum Okka'nın da sponsorları arasında yer aldığı etkinlikte konuşan Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli, "Hatırına 40 yıl ömür biçilmiş Türk kahvesi ve kahve sohbetlerinin toplumumuzda önemli bir yeri var. Sevince, mutluluğa, yeni başlangıçlara bu sohbetler hep aracılık etmiştir. Biz de bu sohbetlerimizin yine bir başlangıca aracılık etmesini diliyoruz. Bizim kahvemizin içinde umut var, sevgi var. Lezzeti oradan geliyor" dedi.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Koruncuk'ta antika fincanlar köye gelin oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı