DÜZCE HABERLERİ

Koruma Amaçlı İmar Planı İle Arkeolojik Alan Ön Plana Çıkacak

IHA
09.10.2015 - 12:53Son Güncelleme :

KORUMA AMAÇLI PLAN MECLİSTE KABUL EDİLDİ

IHA

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı, Belediye Meclisinden de oy birliğiyle kabul gördü. Koruma Amaçlı İmar Planı ile Konuralp’teki arkeolojik alanlar daha ön plana çıkacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi iş birliğinde yürütülen Koruma Amaçlı İmar Planı Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşiminde de gündeme geldi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yaklaşık 8 aydır yürütülen çalışmalarla Konuralp’teki arkeolojik alanların daha ön plana çıkartılması hedefleniyor.
Bu kapsamda yürütülen çalışmalar Düzce Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci birleşiminde de oy birliği ile karara bağlandı.
Alınan karar doğrultusunda Konuralp’in Çiftepınarlar, Terzialiler, Şehit Hüseyin Kıl Mahallelerindeki 1. 2. ve 3. derece arkeolojik sit alanlarını kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama, 1/5000 ölçekli Nazım Koruma Amaçlı İmar Planları uygun bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Koruma Amaçlı İmar Planı İle Arkeolojik Alan Ön Plana Çıkacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koruma Amaçlı İmar Planı İle Arkeolojik Alan Ön Plana Çıkacak haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı