Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Koruma altındaki sokak çocuklarına yaz kampı

  Hürriyet Haber
  01 Temmuz 2001 - 00:00Son Güncelleme : 01 Temmuz 2001 - 00:01


  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü, sokakta çalışırken koruma altına alınan çocuklardan okullarında başarılı olanları, bu yıl da yaz kamplarıyla ödüllendirecek.

  Ulus Çocuk ve Gençlik Merkezi'ndeki çok yönlü destek programları çerçevesinde sokaktan çekilen çocuklardan ekonomik ve sosyal sorunlar nedeniyle eğitime devam etmekte zorlanan 26'sı, Yatılı Bölge Okulu'na yerleştirildi. Bu çocukların okullarında gösterdikleri başarıdan dolayı yaz kampına gönderilmesi kararlaştırıldı.

  Ayrıca, Yatılı Bölge Okulu'na devam edenler ile ailesinin yanında eğitime devam edip, okulda başarılı olan ancak sokakta çalışma potansiyeline sahip 11-16 yaş grubundaki 31 çocuk da Altındağ Toplum Merkezi tarafından belirlenerek, kampa gönderilecek.

  Okullarını başarıyla tamamlayan bu çocuklar, Kızılay Derneği'nin Çamkoru ve Samsun'da bulunan yaz kamplarında gönüllerince eğlenecek.

  Bu arada, TMMOB Makine Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen resim yarışmasında mansiyon alan bir çocuk da, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün Çeşme'deki kampında tatil yapacak. (Ankara/aa)
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı