Korukçu: Zor günler yaşıyoruz

Hürriyet Haber
02 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 02 Eylül 1998 - 00:01

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu, bugün Ankara'da toplanıyor. Toplantıya, Başbakan Mesut Yılmaz da katılacak. İş Bankası Genel Müdürlük binasında yapılacak Bankalar Birliği yönetim kurulu toplantısında, Başbakan Mesut Yılmaz, bankacıların istek ve önerilerini dinleyecek. Bankalar Birliği Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ünal Korukçu, toplantının gündemiyle ilgili bilgi verirken, Rusya'daki ekonomik krizi hatırlatarak, dünyada ekonominin çok ağır günler yaşadığını dile getirdi.

Korukçu, bu krizin Güney Amerika'ya sıçramasının sözkonusu olduğuna işaret ederken, krizin Arjantin ve Brezilya gibi Güney Amerika ülkelerine de yansıması halinde, dünyada daha ciddi sıkıntılar yaşanacağını bildirdi. Dünya Bankası toplantılarından döndükten sonra, Asya krizinin herkesi etkileyeceğini söylediğini, ancak o zaman bazı kişilerin Türkiye'nin bundan yararlanacağını öne sürdüğünü hatırlatan Korukçu, ‘‘Maaselef bugünlere geldik. Zor günler... Hepimizin elbirliğiyle hareket etmemiz ve akıllı kararlar almamız lazım. Bunları sayın Başbakanımızla görüşeceğiz’’ diye konuştu.

Bütçe açığı olduğunu ve bu çerçevede birtakım ihtiyaçlar bulunduğunu da belirten Korukçu, ‘‘Onları görmezden gelmek mümkün değil, ama her şeyi birden almak da mümkün değil’’ dedi.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı