Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Körük adam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Galatasaray'da bir futbolcu vardı. Adeta körük gibiydi. Bir bakıyorsunuz defansta top çıkartıyor, bir bakıyorsunuz hücumda savaşıyor, arkadaşlarına gol yolları hazırlıyor, golleri de sıralıyordu. Bu futbolcunun adı Hakan Şükür'dü. Tebrikler. Bu kadar koşan, sanki sırtında oksijen tüpü taşıyan bir insandı Hakan Şükür.

G.Birliği, Türkiye'nin en çok koşan, savaşan bir takımı. Kolay kolay kimse baş edemez bu takımla. Ama G.Saray'ın nefis temposu, mücadelesi, sarı kırmızılı takımın ne kadar modern futbol oynadığını, hem kafanın, hem ayakların çalıştığını gösteriyordu. Hakem Tozlu öyle abuk subuk kartlar gösterdi ki... Hakan'ı tutup, çektiler, penaltı vermedi. Daha sonra Hakan'ın attığı üçüncü golde yan hakem bayrak kaldırdı. Tozlu burada oyundaki en doğru kararını vererek, golü saydı.

G.Saray'ın bu kadar taarruzuna hiçbir takım dayanamazdı. İlk golde Emre, amcası Suat'ın kafasına taş değil, sanki lokum atmıştı.

Okan sağ tarafta temposunu hiç düşünmeden adeta o da körük gibi gidip geldi. Kurt Suat biraz daha dikkatli olsaydı, Hakan'ın boşalttığı kulvarları iyi değerlendirirdi. Defans fazla hata yapmadı.

G.Saray'ın oynadığı futbol tat veriyor. Hem de öylesine tat ki 90 dakikanın ne zaman sona erdiğini mart ayının soğuğunda hissetmiyorsunuz bile.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler