Bitlis Haberleri

BİTLİS HABERLERİ

  Korucu Konfederasyonu Başkanı Sözen: Ölümüne evet

  DHA
  15 Mart 2017 - 16:20Son Güncelleme : 15 Mart 2017 - 16:21

  Korucu Konfederasyonu Başkanı Sözen: Ölümüne evet

  Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)- ANADOLU Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen Bitlis’te güvenlik korucuları ile bir araya geldi. Son günlerdeki Almanya ve Hollanda'nın tutumunu eleştiren Sözen, "Bugünkü meselede sadece AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan veya Türkiye meselesi değil. Şimdiki mesele Haçlı ile Hilalin savaşıdır" dedi.

  Bitlis Kültür Merkezi'nde düzenlenen istişare, değerlendirme ve referandum sürecine destek programına Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ile birlikte güvenlik korucuları katıldı. Başkan Sözen Türkiye’de Doğu ve Güneydoğu’da Kürt sorununun olmadığını anlatırken şöyle konuştu:
  "Kürtler'in PKK gibi bir sorunu vardır. Yani bizim kendi aramızda çözemeyeceğimiz, konuşamayacağımız, halledemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Fakat PKK terör örgütü biz Kürtler'e, Zazalar'a, Araplar'a musallat olmuş, Amerika, İsrail, Almanya, Fransa, Belçika’nın maşalığı ve taşeronluğunu yapmaktadır. 15 Temmuz'da gördük ki, akılını, beynini, namusunu, şerefini kiraya vermiş, Türk Silahlı Kuvvetleri gibi pırıl pırıl bir üniformanın içine saklanmış, bu hain alçak ve şerefsizler bizim yıllarca mücadele ettiğimizi PKK ile Kandil’de HDP ile göbek bağı kurmuşlar. Oyun çok büyük. Gün kardeşlik günüdür. Gün tıpkı başkomutanımız gibi bunların karşısında canı pahasına dimdik durma günüdür."
  "ŞİMDİKİ MESELE HAÇLI İLE HİLALİN SAVAŞIDIR"
  Son günlerdeki Almanya ve Hollanda’nın tutumunu da eleştiren Sözen, bir kadından korkacak kadar alçaklaşan şerefsizleşen, dinden, imandan çıkan bir Hollanda bulunduğunu ifade ederken, şöyle dedi:
  "Sadece orada eline Türk Bayrağı aldığı için, kendi bakanını dinlemek için sokaklara çıkan vatandaşlarımızın üzerine atl ve itlerini sürdüler. Bakanımızı saatlerce aracında rehin tuttular. İsviçre’de yüzlere PKK’lı himaye ediliyor. ABD bugün Suriye’de YPG’ye, PYD’ye ve birçok örgüte silah mühimmat ve teçhizat yarımında bulunuyor. Büyüklerimizin dediği gibi gavurdan dost olmayacağını bizim net bir şekilde bilmemiz lazım. Bugünkü meselede sadece AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan veya Türkiye meselesi değil. Şimdi ki mesele Haçlı ile Hilalin savaşıdır. Çanakkale’de diz çökenler o kinlerini, o intikamını bizden almaya çalışıyorlar. Uyanık olmamız lazım. Bunlara prim vermememiz lazım. Onun için de önümüzde çok önemli bir referandum süreci var. Bu referandum sürecini iyi değerlendirmemiz lazım. Bu referandum sürecinde sadece oylarımızı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kullanmayacağız. Bu referandumda bütün mazlumların sesi, gözü, kulağı bizde olacak. 16 Nisan referandumunda Allah korusun Hayır çıkarsa bütün dünya mazlumları ve mağdurlarının umudu kaybolacak. Biz 16 Nisan’da ya bu ülkede 100 yıl daha yaşayacağımızı kanıtlayacağız, ya da bu alçaklara, bu hainlere bu şerefsizlere diz çökmüş olacağız. Buz buradan ölümüne evet diyoruz."

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BitlisBugün8 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş7 ºC
  • Cuma6 ºC
  • Cmts8 ºC
  • Pazr8 ºC
  • Pzts7 ºC
  • Salı6 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı