« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kortların son Lolitası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Florida'da yapılmakta olan Bausch-Lomb Turnuvası'nın favori raketlerinden Rus asıllı Anna Kournikova, sporculuğunun yanı sıra güzelliğile de büyük ilgi çekiyor. Anna Kournikova için ‘‘Güzelliğini Lolita'dan, bileğinin gücünü de Ukrayna ormanlarında ağaç kesen bir oduncudan almış. O, Rus bebeği Matruşka'lara hiç benzemiyor’’ yorumu yapılımakta.

Bugün 16 yaşında olan Kournikova, henüz 9 yaşındayken, Kremlin Kupası'nda dikkatleri çekmişti. Sonra Moskova'nın soğunundan kaçıp Florida'nın güneşine sığındı. Dünyanın en büyük tenis okulunda, Nick Bollettieri'nin Bradenton Tenis Akademisi'nde okudu. Annesi Alla'nın göz açtırmayan denetimi altında çalıştı. ‘‘Kızım yaşamı boyunca daima düz bir çizgi izlemiştir’’ diyor, annesi Alla.

Bu arada kortların güzel yıldızı, gönül ilişkileriyle de dikkati çekmeye başladı. Fransa'da yayımlanan Paris Match dergisi'nin son sayısında yer alan bir habere göre Kournikova, Rusya'dan kaçıp Amerika'nın en ünlü hokey yıldızlarından biri haline gelen, efsanevi Detroit Red Wings takımının oyuncusu Sergei Federov'la büyük bir aşk yaşıyor. 16 ve 27 yaşındaki iki sporcunun aşkı, magazin basınının büyük ilgisini çekiyor.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler