Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Korsanlığa izin vermedi

  Hürriyet Haber
  23 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mart 1999 - 00:01

  TBMM'nin DSP'li Başkanvekili Uluç Gürkan dünkü tarihi oturumu son derece soğukkanlı ve sağduyulu bir yaklaşımla, nahoş görüntülere meydan vermeden büyük bir başarıyla tamamladı.

  Gürkan'ın, anayasa ve içtüzüğe uygun davranışı, çok kararlı ve net tutumu, DTP Grup Başkanı Mahmut Yılbaş'ın dışında hiçkimsenin itiraz etmemesine yol açtı. Önceki gün yaşanan kürsü önünde birikme, onlarca kavga, itişme ve küfürleşme yerini dün sakin bir oturuma bıraktı.

  Gürkan, DTP ve küskünler tarafından verilen güvensizlik önergesinde kendisinden bir satır dahi bahsedilmediğini vurgulayarak, saygısı gereği bu başvuruyu tüm üyelere dağıtacağını ifade etti. Gürkan, itirazlarını sürdüren Yılbaş'a kınama cezası vermekle yetindi ve tahriklerden kaçınarak çalışmanın devamını sağladı.

  Gürkan, bu dönem içinde FP'nin olağanüstü engelleme yaptığı 8 yıllık kesintisiz eğitim yasası görüşmelerinde de büyük bir başarı sağlamıştı. FP'liler karşı oldukları yasanın Meclis'ten geçmesine rağmen Gürkan'ı tarafsız yönetimi nedeniyle kutlamışlardı.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı