BİNGÖL HABERLERİ

Korsan Taşımacılık Tepkisi

IHA
04.02.2016 - 14:21 |Son Güncelleme :

BİNGÖL'DE 3 FİRMANIN A1 VE D2 BELGELERİYLE ŞEHİRLERARASI KORSAN TAŞIMACILIK YAPTIĞINI İLERİ SÜREN OTOBÜSÇÜLER VE TAŞIYICILAR DERNEĞİ BAŞKANI MEHMET AYDIN, ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM'DAN DESTEK İSTEDİ (YILMAZ ATAR BİNGÖL İHA)

IHA

Bingöl’de 3 firmanın A1 ve D2 belgeleriyle şehirlerarası korsan taşımacılık yaptığını ileri süren Bingöl Otobüsçüler ve Taşıyıcılar Derneği Başkanı Mehmet Aydın, “7 yıldır bunlarla mücadele ediyoruz. Kanun, yasa, mevzuat dinlemeden yetkisiz bir şekilde tarifeli olarak taşımacılık yapıyorlar. Çalmadık kapı bırakmadık. Tek umudumuz Cumhurbaşkanlığı, Başkanlık ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oldu” dedi.
Bingöl Otobüsçüler ve Taşıyıcılar Derneği Başkanı Mehmet Aydın, yetki belgesiz şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalara sitem etti. A1 ve D2 yetki belgelerinin grup taşımacılık için geçerli olmasına rağmen şehirlerarası tarifeli yolcuğu taşımacılığı yapıldığını ifade eden Aydın, “Bizler, D1 yetki belgesiyle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yaparken, kentte bulunan 3 firmada A1 ve D2 belgesiyle şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapıyor. Bu firmalar ellerindeki belgelerle sadece grup taşımacılığı yapmaları gerekirken, maalesef 7 yıldır bizler gibi tarifeli yolcu taşımacılığı yapıyorlar” diye konuştu.
“KANUN YOK, VARSA DA İŞLEMİYOR”
Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’ne defalarca şikayette bulunduklarını anlatan Aydın, “Bunların korsan taşımacılık yaptıklarını, belgelerle ispatladık. Yıllarca dilekçe yazıp durduk ama sonuç alamadık. Her seferinde cevap olarak cezai işlemler yapılıyor deniliyor. Bu sorun trafikte yakalandığında kesilen cezalarla çözülmez, bunların belgelerine bakılarak incelemeler yapılmalı ve gerekiyorsa trafikten men edilmeli. 7 yıldır mücadele ediyoruz, bu firmaların tarifeli olarak, her saat başı yolcu taşımacılığı yaptıklarını, usulsüz bir şekilde çalıştıklarını anlatmaya çalışıyoruz ama sonuç alamıyoruz” dedi.
Firmaların kurallara aykırı olarak Bingöl-Elazığ ve Bingöl-Diyarbakır arasında yolcu taşımacılığı yaptığını belirten Aydın, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın konuya duyarlı olmasını talep etti. Aydın, “Çalmadık kapı bırakmadık, ulaştırma bölge müdürlüğünden sonuç alamıyoruz. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bizzat konuyla ilgilenmesini istiyoruz. Tek umudumuz, ulaştırma bakanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı oldu” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Korsan Taşımacılık Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2016 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korsan Taşımacılık Tepkisi haberi güncellenecektir.

BİNGÖL NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2020, Cuma
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:25
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı