« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Korsan saygı duruşu

Çanakkale 18 Mart Stadı sentetik çim sahasında dün Dardanelspor ve Bursaspor U18 takımları arasında oynanan Coca Cola Akademi Ligi maçında saygı duruşu krizi yaşandı.

Erdem SÜREK / ÇANAKKALE, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Dardanelspor U-18 Takımı'nın Teknik Direktörü Resul Kuzu, maçtan önce hakem Emre Yılmaz'a, önceki gün Korkuteli yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yaşamlarını yitiren Keşansporlu futbolcular Can Çetinkaya ve Güner Yıldız için saygı duruşu yapılmasını istedi. Futbol Federasyonu'ndan bu konuda kendilerine bilgi gelmediğini, ayrıca Federasyon'dan izinsiz saygı duruşu yapılması halinde ceza alabileceklerini söyleyen hakem Yılmaz, Kuzu'nun talebini geri çevirdi.

İŞTE MAÇTAKİ O ANLAR / WEB TV

Bunun üzerine iki takımın oyuncuları kendi aralarında anlaşıp, başlama vuruşunun ardından bir dakika süreyle topa dokunmadan saygı duruşunda bulundular. Daha sonra devam eden karşılaşma, Dardanelspor'un 2-1 galibiyeti ile sona erdi.

Dardanelspor U18 Takım Teknik Direktörü Resul Kuzu, "Biz Futbol İl Temsilcisi, İl Hakem Kurulu Başkanı ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yetkilileri ile görüştük. Futbol Federasyonu'na bilgi verilmeden de saygı duruşunun yapılabileceğini söylediler. Müsabaka başlamadan hakemden izin istedik. Kurallar gereği bunun mümkün olamayacağı yanıtını alınca da biz de saygı duruşunu böyle gerçekleştirdik" dedi.

TFF AYNI DUYARLILIĞI GÖSTERMEDİ

Keşanspor kafilesini taşıyan otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucu ölen futbolcular için Spor Toto Süper Lig maçlarında saygı duruşu yapılmadı.

Can Çetinkaya ve Güner Yıldız için karşılaşmalardan önce saygı duruşunda bulunulmaması "Brezilya’nın efsane ismi Socrates’i unutmayan TFF, kendi futbolcuları için aynı duyarlılığı neden göstermedi?" sorusunu gündeme getirirdi ve bu durum tepki çekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz