Ege Haberleri

  Korsan emlakçıyla mücadele meyvesini verdi

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  03.07.2015 - 01:46 | Son Güncelleme:

  MANİSA Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, korsan emlakçıyla mücadele projesi kapsamında çok sayıda işletmeyi tespit ettiklerini, mücadelelerinin süreceğini söyledi.

  Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Bahattin Akyüz, dernek olarak başlattıkları korsan emlakçıya mücadele projesinin meyvesinin verdiğini söyledi. Korsan emlakçıları sorununu en aza indirdiklerini söyleyen Akyüz, "Mücadelemiz sürdürüyor. Fakat bunlara son vermemiz imkansız. O yüzden vergisini veren emlakçılarının hakkını yiyen korsan ve ayakçı diye tabir ettiğimiz emlakçıları gören, duyan ya da bilenlerin mutlaka odaya veya Maliye'ye bildirmesini istiyoruz. Çünkü bu tür insanlar sadece emlakçıların değil, evinde ekmek bekleyen çoluk çocuğun rızkına da el koymuş oluyor. Tüketicilerimizin de dikkat etmesi gerekiyor. Mağdur olmamaları için derneğimize üye olan emlakçılardan alışveriş yapmasını istiyoruz. Eğer bu korsan emlakçılar ile işbirliği içinde olan emlakçılarımızda varsa, korsana göz yuman emlakçılarımızda varsa onlarda mesleğine ihanet ediyor" dedi.

  DESTEK İSTEDİ

  Manisa'nın yaşanan imar belirsizliğinden dolayı emlak işlerinin kriz içerisinde olduğunu kaydeden Akyüz, "Oda olarak korsan emlakçıların önüne geçmek için başlattığımız çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyoruz. İyi bir sonuç aldık. Yılmadan bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Meslektaşlarımızdan ve vatandaşlardan da bu konuda destek istiyoruz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı