« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Korkuyorsan hiç oynama'

Galatasaray ve A Milli Takım'ın formasını yıllarca giyen Arif Erdem, sarı kırmızılı takımın tartışılan isimleri Burak Yılmaz'ı ve Selçuk İnan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'a verdiği röportajda öncelikle Selçuk İnan'ın durumuna değinen Erdem, şunları söyledi:

"Küstüm, darıldım, oynamıyorum lafları futbolda yok. Selçuk, bir önceki senedeki Selçuk profili çizmiyor. Kendisi de farkındadır. İyi olmak için daha çok çalışmalısın. Kafanı arındırmalısın. Eğer gerçekten benden kaptanlığı alın, ben yapamıyorum diyorsan, bu iş böyle olmaz. Sen profesyonel futbolcuysan, kulübün sana karşı yükümlülüklerini yerine getiriyorsa sen de çıkıp profesyonelce davranmak zorundasın. Sorumluluğum çok, takım kaptanlığını alın demek futbolun içinde yok. Herkes kötü oynayabilir. Ama kötü mücadele edemezsin. Galatasaray’daki en büyük problem bir disiplin, ikinci sorun ise özgüven. Benim gördüğüm bu. Bu şekilde giderse Galatasaray’ın bu yarışın içerisinde olma ihtimali kalmaz."

"TARAFTAR YUHALAYACAK DİYE TOPA VURMUYORSAN..."

Burak Yılmaz’ın, “Anderlecht maçında şut çekmekten korktum, küfür yerim diye, o nedenle pas verdim” açıklamasını son derece talihsiz bir açıklama olarak değerlendiren Erdem, şöyle devam etti:

“Futbolcu olarak öz güveninizi kaybederseniz, o sahada durmanın anlamı yok. Taraftar bağıracak diye düşünüyorsan sen orada olmamalısın. Burak benim sevdiğim bir oyuncudur. Ama şunu bilmeli; taraftarın işi sen değilsin ki! Sen gol attırmak, gol atmak için varsın. Taraftar ister ıslıklar, ister alkışlar. O, taraftarın bileceği bir iş. Orada topun hakimi kim, sensin. Taraftar gelip vurmayacak ya da pas atmayacak ki. Sen bu konuda karar veremiyorsan orada durmanın anlamı yok. Galatasaray’da temel problem bu. Öz güven sorunu var. Sorumluluk almaktan kaçıyorlar. Taraftar ıslıklayacakmış, yuhalayacakmış. Bırakın bunları. Siz işinizi yapın. Taraftar yüreğini koyan, takımı için her şeyini veren futbolcuyu hiçbir zaman yuhalamaz. Ama taraftar da bir şeylerin farkında ki bunlar oluyor. Sen formanın hakkını verebilirsen, taraftar seni yuhalamaz.”

Korkuyorsan hiç oynama

"TRANSFERLERİN HİÇBİRİ TATMİN EDİCİ DEĞİL"

Başkan Ünal Aysal’ın seçim kararının doğru olduğunu belirten Arif Erdem, “Galatasaray kongre üyesinin memnun olmadığı bir takım var şu anda. Transferlerin hiç birisi tatmin edici değil. Başkan da memnun değil. Beklentileri gerçeğe dönüşmedi” şeklinde konuştu.

"TEKNİK DİREKTÖR SEÇİMİ ÇOK YANLIŞ"

Arif Erdem, Prandelli ile ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:
“Teknik direktör seçimi çok yanlış. Geçen sezon gelen Mancini’nin kariyeri Prandelli’den çok daha üstteydi. Madem İtalyan stiliyle devam edilecekti. Takımı tanıması açısından Mancini’yle devam edilmesi daha doğru olurdu. Ama Mancini’yi gönderiyorsunuz, aynı tarzda, mantalitede bir teknik direktör getiriyorsun. Başkan adına büyük hataydı. Tarık Çamdal çok yetenekli; ama 4 milyon 750 bin euro veriyorsunuz. Aldığınız oyuncu bir forvet oyuncusu da değil. Bu ödenen rakam Galatasaray kongre üyesini çok rahatsız ediyor” dedi.

"FUTBOLU BİLMEYENLER TRANSFERLERİ YAPIYOR"

Transfer konusunda Galatasaray’a büyük yara açıldığını belirten genç teknik direktör,“Yapılan transferlere bakın bir bilgisizlik var Galatasaray’ın içerisinde. Futbolun içerisinden gelmeyen kişilerin yapmış olduğu bilgisizliklerden kaynaklanan hatalar bunlar. Yapılan sözleşmeler, 2017, 18'e kadar yapılan sözleşmeler. Ne oluyor, bu futbolcuları kimse kaçırmıyordu ki… Bu neyin telaşı, paniği. Bol keseden atmanın ne gereği vardı. Bu transferleri yapanlar kimler. Bunu yapanlar futbol konusunda çok bilgili kişiler mi? Değiller tabi ki. Galatasaray, Avrupa’nın en büyük takımlarından bir tanesi. Galatasaray, son gün transfer yapmamalı. Ben transfer yaptım demek için yapmamalı. Burası Galatasaray. Hangi bilgiye, portföy bilgisine dayanarak bunları yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz