ANTALYA HABERLERİ

Korkuteli'nde ücretsiz kanser taraması

DHA
28.03.2016 - 10:42Son Güncelleme :
DHA

 

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nde mahallelerde ücretsiz kanser taraması etkinliği başlatıldı.

Korkuteli Belediyesi ve Toplum Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) işbirliği ile mahallelerde ücretsiz kanser tarama testi başlatıldı. Akyar Mahallesi'nde başlatılan uygulama kapsamında vatandaşa ücretsiz kanser taraması yapıldı. Belediye Başkan yardımcısı Hasan Önal da yapılan çalışmayı inceledi. Önal, "Kanserde en önemli konu erken tanı. Kanser tanısı ne kadar erken konursa tedavisi o kadar erken başlar" dedi.

İlçe Toplum Sağlık Merkezi Müdürü Dr. Ergün Kaplan da "Ülkemizde sık görülen ve teşhisi mümkün olan kanser türlerinden olan meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanseri kurmuş olduğumuz gezici ekibimizle ve aile hekimlerince ücretsiz olarak tarama testleri yapılmaktadır. Bu sayede erken teşhis edilerek daha kolayca tedavi imkanı bulunmaktadır. Korkuteli Belediyesi'nin de vermiş olduğu destekle inşallah Korkuteli'nde tüm mahallelerimizi dolaşacağız. Hedefimiz 3 bin kişinin taramasını yapmak" diye konuştu.

KETEM'in çalışması kapsamında 5 Nisan'a kadar mahallelerde kanser taraması yapılacak.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Korkuteli'nde ücretsiz kanser taraması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korkuteli'nde ücretsiz kanser taraması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı