ANTALYA HABERLERİ

Korkuteli'den elma ve armut ihracatı

DHA
30.03.2016 - 16:03Son Güncelleme :
DHA

 

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - ANTALYA'nın Korkuteli İlçesi'nden elma ve armut ihracatında hareketlilik başladı.
Korkuteli'de meyve tüccarları soğuk hava depolarında beklettikleri elma ve armutların ihracatına başladı. Elma ve armuttaki hareketlilik artarken, ürünler son dönemde Suriye başta olmak üzere Ürdün ve Rusya'ya ihraç ediliyor.
İlçedeki soğuk hava tesisi sahibi Ogün Taş, "Günlük 5 TIR yüklenerek ihracata gidiyor. Hareketin yaşanmasıyla birlikte doluluk oranında da düşüşler oluyor. Şu an yüzde 30 doluluk oranımız var. Son günlerde tüccar arkadaşlar başta Suriye olmak üzere Ürdün ve Rusya'ya ayrıca Doğu Anadolu başta olmak üzere Karadeniz ve diğer bölgelere de ihraç ediyorlar. Çiftçinin aylardır beklettiği elma ve armut ihracatın açılmasıyla biraz para etti. Özellikle ilçeye has olan karyağdı armudunun da ihracata gitmesi bizleri sevindirdi" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Korkuteli'den elma ve armut ihracatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korkuteli'den elma ve armut ihracatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı